آمریکایی ها در پرونده هسته ای وعده سرخرمن می دهند/ سیاست های یک بام و دو هوای غرب و آل سعود در یمن و سوریه از عجایب روزگار است/ بهانه بازرسی های هسته ای برای نفوذ به ایران
آمریکایی ها در پرونده هسته ای وعده سرخرمن می دهند/ سیاست های یک بام و دو هوای غرب و آل سعود در یمن و سوریه از عجایب روزگار است/ بهانه بازرسی های هسته ای برای نفوذ به ایران
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: باید تفسیر خوب و بد را از نگاه غربی ها بفهیم، اگر نظارت ها را بپذیریم و تحریم ها برداشته شود این می شود توافق خوب اما آن ها مسیر را نمی پذیرند و آمریکا در پرونده هسته ای وعده ی سرخرمن می دهند.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، ماه رجب میلاد امام مهربان، صبور و مولای متقیان امام علی علیه السلام و ایام شهادت علامه مطهری، معلم و تئوریسین انقلاب ، استاد بصیر و فدایی امام فرصتی بود که در محل مصلی نماز جمعه سرخس در جمع پرشور و گرم عاشقان امامت و ولایت و به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه پاسداران میزبان مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باشیم.

 

دکتر یدالله جوانی قرآن را بهترین منبع برای انسان شناسی و معرفت آدمی به نفس خویش دانست، موجودی خرمند و هدفمند دارای اختیار که در پرتو فهم و ادراک خودش مسئولانه باید راه خویش را بیابد و حرکت کند.

 

وی فلسفه بعثت را مسیر عبودیت و بندگی الهی بصیرت خواهی برشمرد و تصریح کرد: انسان در دوره ای کوتاه زندگی می کند و درقبال خود و جامعه مسئولیت دارد و این نگاه که انسان باید پاسخگوی اعمال خود باشد باید معرفت و بصیرت لازم را بدست آورد، اگر بصیرت نباشد، چه بسا با نیت کمک به مظلوم به ظالم کمک کند که نبود بصیرت افتادن در مسیر ناحق است.

 

دکتر جوانی با تشریح مسائل منطقه و جهان گفت: بدترین جنایات اکنون در جهان اسلام درحال وقوع است.

 

وی بیان کرد: کشوری با حاکمیت خانواده ای به نام آل سعود که مردمی است خادم الحرمین شریفه است، قرآن چاپ می کند، در تبلیغ دین به زعم خود میلیاردها دلار هزینه می کند، که همین جانی از زمین و آسمان مردم مظلوم یمن را محاصره کرده و هزاران نفر را به خاک و خون کشیده است و لازم است تحلیل درست از مسائل داشته باشیم.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: آیا مسائل سوریه و عراق و یمن باهم مرتبط است؟ چه عواملی این مشکلات و جنایات را ایجاد کرده است؟ چه وظیفه ای ما داریم؟ با همین نگاه بصیرتی و برخاسته از انسان شناسی و تکلیف مدارانه باید به این مسائل نگاه کنیم.

 

دکتر جوانی تأکید کرد: ما حجتی نداریم اگر در قیامت در قبال سکوت در مورد مسائل جهان اسلام مورد مواخذه قرار بگیریم، نمی توانیم بگوییم مسائل خارج از مرزهای ما بوده، مرزها جهانی هستند.

 

وی ادامه داد: نگاه به غرب آسیا و شمال آفریقا به عنوان ارزشمند ترین کشورهای جهان که بیشترین مسلمانان را دارند حائز اهمیت است.

 

دکتر جوانی تصریح کرد: از ۱۴ نقطه استراتژیک جهان، ۷ نقطه آن در جهان اسلام بوده و غنی از منابع زیرزمینی است.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اذعان کرد: امروز یهود و نصارا، نه دین موسی و عیسی قصد تسلط بر جهان را دارند.

 

وی با تبیین اینکه ماهیت جنگ ها در سوریه و عراق چیست؟ بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی و به پرچم داری ملت عزیزمان بیداری اسلامی ایجاد شدو چنگ و تقابل بین استعمار و مظلومان و ستم دیدگان به برکت انقلاب آغاز شد و اکنون استعمار  جهانی تلاش دارند این تحول را به عقب برگرداند.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به جنگ غربی، عبری و عربی علیه سوریه، هدف را براندازی و تقابل با نظام جمهوری اسلامی می داند و شک و تردیدی نیست که دشمنان اصلی جهان اسلام صهیونیزم و آمریکاست، در حالیکه دشمن در حال اجرای توطئه تقابل شیعه و سنی را دارد.

 

سخنران همایش هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج با اشاره به برافراشتن پرچم وحدت توسط امام عزیز، اتحاد و همدلی و هم افزایی بین برادران اهل سنت و شیعه را یک ضرورت داشنت که این ااتحاد و به هم پیوستگی شیعه و سنی باعث نگرانی دشمن و ایجاد کننده ی یک قدرت بزرگ تصریح کرد که غرب و صهیونیزم در پی بر هم زدن آن است.

 

یادگار جنگ و جهاد از دفاع جانانه کشور، در مقابل صدام بعثی گفت: در کقابل جهان با دست خایل در یک جنگ جهانی ایستادگی کردیم و پیروز شدیم و مقاومت ایجاد کننده ی امدادهای الهی و در نهایت پیروزی شد.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به جنایات داعش در کشورهای اسلامی اظهار کرد: وقتی داعش به حرکت درآمد، ۱۷ شبکه ماهواره ای به همراه رسانه های غربی از آن ها حمایت کردند.

 

وی با بیان اینکه آمریکا به بهانه مبارزه با تروریزم به تروریست های تکفیری در عراق و سوریه و یمن کمک می کند، اذعان کرد: یمن می خواهد از یوغ استعمار و آل سعود خارج شود، آزاد باشد و می خواهد خودش سرنوشت خودش را تعیین کند.

 

سردار جوانی ادمه داد: تجاوز وحشیانه آل سعود به یمن، ترس از نابودی و عدم بقای خودش است، چرا کهع اگر یمنی ها پیروز شوند به حول و قوه الهی فروپاشی خاندان آل سعود حتمی است.

 

وی تصریح کرد: ادعای دموکراسی، و سیاست های یک بام و دو هوای غرب، عرب و آل سعود این است که می خواهند در سوریه بشار اسد را که مورد قبول مردم سوریه است به زیر بکشند و در یمن تلاش می کنند که منصور هادی را به قدرت برگردانند و این از عجایب روزگار است.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرشنان کرد: وظیفه امروز ملت ایران کمک به مظلوم، استادن در مقابل ظالم، وحدت امت اسلامی و مقاومت و پایداری است.

 

دکتر جوانی ادامه داد: یمن مظهر بیداری اسلامی در جنوب شبه جزیره عربستان است و اگر محورهای مقاومت متحد و یکصدا شوند، ایران، عراق، سوریه، لبنان و گروه های فلسطینی متحد شوند می توانند قطب قدرت منطقه و جهان اسلام باشند که شدمن با جنگ های نیابتی و تفرقه افکنی نبیاد صفوف متحد جهان اسلام را بر هم بزند.

 

وی با تشریح مسائل هسته ای و مذاکرات ۱+۵،  تحریم را بهانه ای برای به زانو درآوردن ملت ایران دانست که آن ها به هر بهانه ای  لیستی از تحریم را علیه کشور ما صادر می کنند.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: این که می گویند انرژی هسته ای به چه دردی می خوارد این حرف عده ای منحرف و سرسپرده غرب است، انرژی هسته ای حق مسلم ایران است. اکنون مذاکرات در حال انجام است، اینکه به نتیجه برسد و یا نرسد باید منتظر ماند.

 

دکتر جوانی با اشاره به اعلام بدبینی حضرت آقا به مذاکرات و غیر قابل اعتماد بودن امریکایی ها و اینکه نباید مشکلات اقتصادی را به نتیجه مذاکرات پیوند داد، گفت: هوشیاری لازم است چرا که طرف مقابل اهل خدعه و نیرنگ است و ما باید معنای توافق خوب و توافق بد را بدانیم.

 

وی ادامه دارد: باید تفسیر خوب و بد را از نگاه غربی ها بفهیم، اگر نظارت ها را بپذیریم و تحریم ها برداشته شود این می شود توافق خوب اما آن ها مسیر را نمی پذیرند و آمریکا در پرونده هسته ای وعده ی سرخرمن می دهد.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اذعان کرد: آمریکایی ها به بهانه بازرسی قصد نفوذ دارند و رهبری با توافق بد که ممنافع ملی، عزت و استقلال کشور به مخاطره بیافتد مخالف هستند.

 

سردار جوانی گفت: در جنگ اقتصادی که با آن روبرو هستیم باید جهاد اقتصادی کرد، باید از تولیدات داخلی استفاده کرد و با خرید کالاهای خارجی پول و ثروت را به دشمن ندهیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: شاخص واحد ولایت فقیه است که امام (ره) فرمودند، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

انتهای پیام/