درحالی که تنها دو بازی تا پایان لیگ دسته سوم اسپانیا باقیمانده، قرار است در پایان این جام وضعیت عزت‌اللهی مورد ارزیابی نهایی قرار بگیرد که در صورت تایید عملکرد او، قراردادش با این باشگاه تمدید می‌شود.
به گزارش نسیم سرخس، پس از مسابقات جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۳ – امارات که نام سعید عزت‌اللهی به همراه امیرحسین کریمی در بین فنی‌ترین بازیکنان ایران و جام دیده شد، نوجوان شماره ۶ ایران بیش از گذشته در کانون توجه قرار گرفت.

انتخاب به عنوان پدیده لیگ دوازدهم، حضور در تیم بزرگسالان ملوان و موفقیت در جام جهانی باعث دریافت پیشنهادهای مختلف از تیم‌های اروپایی و حتی آمریکای جنوبی از جمله رابین کازان روسیه شد اما او مترصد بدست آوردن فرصت و پیشنهادی بهتر بود.

روز ۱۷ تیر سال ۱۳۹۳ این اتفاق ارزشمند و ویژه برای پدیده فوتبال ایران رخ داد و او از تیم جوانان اتلتیکومادرید اسپانیا پیشنهادی را دریافت کرد. سعید به همراه پدرش نادر عزت‌اللهی مربی تیم بزرگسالان ملوان و تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران، به اسپانیا سفر کرد و در نهایت روز پنجم شهریورماه قراردادی رسمی با این تیم مطرح اروپایی و اسپانیایی بست.

طبق توافق صورت گرفته، قرارداد سعید ۵ ساله بوده که پس از پایان سال نخست همکاری، ۴ سال دیگر این قرارداد مشروط بود که در این مدت او می‌بایست در تیم جوانان و تیم دوم اتلتیکومادرید به میدان می‌رفت.

روزهای سرنوشت‌ساز پیش روی پدیده ایرانی

سعید در ۸ ماه گذشته، در اکثریت بازی‌های تیم جوانان اتلتیکومادرید به میدان رفت و بیش از ۱۰ گل و پاس گل برای این تیم داد. او حتی در مسابقات لیگ قهرمانان در رده جوانان هم برای اتلتیکومادرید برابر چلسی به میدان رفت و توانایی‌هایش را به نمایش گذاشت.

با پایان یافتن لیگ جوانان و حضور موفق در تورنمنت فوتبال بارسلونا در رده جوانان، با تصمیم مدیران و مسئولان این باشگاه اسپانیایی، سعید عزت‌اللهی در تمرینات تیم بزرگسالان اتلتیکومادرید ۳ که در لیگ (Tercera Ligi Grup ۷) حضور دارد، شرکت کرد تا در ۶ بازی آخر در لیگ دسته سوم اسپانیا این تیم را همراهی کند.

بازیکن شماره ۶ تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران در این مدت، ۳۰ دقیقه در بازی با پارلا حضور یافت و یکشنبه شب و در هفته سی و ششم این رقابتها، در ۲۵ دقیقه پایانی دیدار اتلتیکومادرید ۳ با الکورکن به میدان رفت. سعید با پاس گلی که در دقیقه ۸۸ برای بورخا پاریس ارسال کرد، باعث فرار تیمش از شکست شد، مسابقه‌ای که در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

تنها دو هفته دیگر از مسابقات لیگ دسته سوم اسپانیا (Tercera Ligi Grup ۷) باقیمانده است و قرار شده در پایان این رقابتها، نشستی با حضور مدیران، اعضای کادرفنی و مربیانی که در این مدت با سعید عزت‌اللهی کار کرده‌اند، برگزار شود تا در خصوص مسائل فنی، اخلاقی و پیشرفت‌های که این بازیکن در مدت زمان حضور در تیم‌های مختلف باشگاه‌ اتلتیکو داشته، تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.

با توجه به اینکه درحال حاضر قرارداد عزت‌اللهی با باشگاه اتلتیکومادرید اسپانیا آماتوری است زیرا هنوز به سن ۱۸ سال نرسیده، در خردادماه و در صورت رضایت از عملکردش در این نشست و اینکه او می‌توند برای این باشگاه مثمرثمر باشد، قرارداد مشروطش با این باشگاه تمدید می‌شود، اتفاقی که شاید به حضور این پدیده جوان فوتبال ایران در تیم اصلی اتلتیکومادرید منجر شود.

روزهای سرنوشت‌ساز پیش روی پدیده ایرانی

پدیده جوان فوتبال ایران پس از ۷ ماه حضور موفق در تیم‌های جوانان، زیر ۲۱سال و تیم سوم اتلتیکومادرید، درآستانه روزهای سرنوشت‌سازی قرار دارد زیرا یک امضا تا پیوستن به تیم اصلی این باشگاه بزرگ فاصله دارد.

پس از حضور جواد نکونام، مسعود شجاعی و کریم انصاریفرد در تیم‌های اسپانیایی، قطعی شدن حضور سعید در تیم اصلی اتلتیکومادرید اتفاقی ویژه برای فوتبال ایران است زیرا او نخستین بازیکن کشورمان لقب می‌گیرد که سن ۱۸ سال به یکی از بهترین و مطرحترین تیم‌های اسپانیایی پیوسته است.

قطعا روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه و یا خردادماه سال جاری، روزهای مهمی برای فوتبال ایران و سعید عزت‌اللهی است زیرا او نخستین لژیونر جوانان ایران لقب می‌گیرد که به تیمی مطرح از فوتبال دنیا و اروپا پیوسته، اتفاقی که یک رکورد منحصر به فرد خواهد بود، تیمی که در قیاس با ۳ لژیونر دیگر ایرانی در اسپانیا، به مراتب بزرگ‌تر و مطرح‌تر است.

پیش از این علی دایی، وحید هاشمیان و علی کریمی در تیم بایرن مونیخ و مهدی مهدوی‌کیا در تیم هامبورگ آلمان حضور داشته‌اند که سعید عزت‌اللهی می‌تواند با پیوستن به تیم بزرگسالان اتلتیکومادرید، پنجمین ستاره فوتبال ایران لقب بگیرد که با یک تیم مطرح فوتبال جهان و اروپا قرار داد امضا کرده است.

منبع: مهر
انتهای پیام/م