تیغ زنی حریم محورهای سرخس – مشهد، رباط شرف و غار بزنگان
تیغ زنی حریم محورهای سرخس – مشهد، رباط شرف و غار بزنگان
رییس اداره راه و شهرسازی سرخس از تیغ زنی حریم محور اصلیسرخس - مشهد و محور رباط شرف و غار بزنگان به میزان یك میلیون و 200 هزار متر مربع خبر داد.

به گزارش نسیم سرخس، به نقل  از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی، علیرضا الیاسی در تشریح عملکرد این اداره در سال ۹۳ گفت: اداره راه و شهرسازی سرخس از ابتدای سال ۹۳ تا کنون نسبت به تسطیح و رگلاژ شانه های خاکی در محورهای اصلی به طول مجموعاً ۹۸ کیلومتر بصورت دو طرفه و تسطیح و رگلاژ راه های روستایی به طول ۱۰۹ کیلومتر برای بیش از ۲۱ روستا اقدام کرده است.

 
وی افزود: شن ریزی در راه های روستایی ۶ روستا، خط کشی در محور مشهد– سرخس به طول مفید ۶۰ کیلومتر، خط کشی در محورهای آسفالته روستایی به طول مفید ۱۵ کیلومتر و نیز برف روبی راه های اصلی به طول ۶۵۰ کیلومتر و به حجم حدود نیم میلیون مترمکعب و برف روبی راه های روستایی به طول ۷۲۰ کیلومتر و به حجم حدود نیم میلیون مترمکعب از سایر اقدامات بعمل آمده در اداره راه و شهرسازی سرخس است.

 

الیاسی با بیان اینکه بر اساس سیاست های وزارت راه و شهرسازی، اولویت هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی با ارتقای ایمنی راه‌ها است، اظهار داشت: این اداره در سال گذشته اولویت نخست اعتبارات و فعالیت های خود را صرف ایمنی راه‌های حوزه استحفاظی نموده که شامل احیای خط‌کشی راه‌ها، نصب تابلوها، اصلاح تقاطع ها، اصلاح شانه خاکی، اصلاح شیب شیروانی و پاکسازی حریم راه ها هستند.

 

الیاسی با بیان اینکه راه زمانی که ساخته می‌شود، از رویه خوبی برخوردار است ، افزود: به مرور با استفاده از راه، رویه آن افت می‌کند و وظیفه راهداری حفظ سطح راه‌هایی است که در طول راه مضمحل شده است.

انتهای پیام/