قاری ممتاز بین‌المللی جهان اسلام می‌گوید: در وسط آن چند ستون چوبی قرار دارد، در بین این ستون‌ها صندوقچه‌ای حاوی سنگی بزرگ وجود دارد که مسئولان کشور عربستان می‌گفتند: «هنا مولود علی (ع)» یعنی اینجا محل تولد حضرت علی (ع) است.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرنگار بلاغ، حامد شاکرنژاد قاری ممتاز بین‌المللی جهان اسلام در حاشیه محفل انسی با قرآن، در جمع معتکفان در مسجد جامع چالوس به توصیف زیارت خود از داخل خانه کعبه پرداخت که خواندن آن خالی از لطف نیست.

شاکرنژاد در حاشیه مراسم محفل انسی با قرآن در مسجد جامع چالوس درباره بازدید از داخل خانه کعبه اظهار کرد: در اختتامیه مسابقات کشور عربستان دو هدیه از ملک فهد پادشاه وقت عربستان دریافت کردم، یک هدیه مادی که همان جایزه مادی مسابقات است و دیگری یک هدیه معنوی بود.

وی افزود: هدیه معنوی حضور یک‌ساعته در داخل خانه کعبه بود که بیان این لحظات و توصیف آن بسیار سخت است، بزرگ‎ترین برکتی که از قرآن نصیب من شده، همین حضور بوده‌ است و از بهترین لحظات عمرم بود.

قاری ممتاز بین‌المللی جهان اسلام ادامه داد: کف خانه کعبه با سنگ‌های سفیدرنگی سنگفرش شده است، و در وسط آن هم چند ستون چوبی قرار دارد، در بین این ستون‌ها صندوقچه‌ای حاوی سنگی بزرگ وجود دارد که مسئولان کشور عربستان می‌گفتند: «هنا مولود علی (ع)» یعنی اینجا محل تولد حضرت علی (ع) است.

شاکرنژاد بیان کرد: ستونی افقی هم در بالای خانه کعبه و درون آن وجود دارد که اشیای گران‌قیمتی از جنس طلا آن را مزین کرده که به گفته برخی از زمان پیامبر (ص) باقی مانده است و برخی دیگر آنها را هدایایی از جانب پادشاهان مختلف در طول زمان می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: از سقف خانه کعبه هم دو پرده سبز و قرمز مزین به جمله مبارک «محمداً رسول الله (ص)» به‌شکل هلالی نصب شده است.

قاری ممتاز بین‌المللی جهان اسلام، نماز خواندن داخل خانه کعبه را توفیقی بزرگ برای خود دانست و گفت: درون خانه کعبه به تمام جهات نماز صحیح است و تنها نقطه‌ای در جهان است که چنین خصوصیتی دارد، اما مستحب است به سمت چهارکنج این خانه خوانده شود.

انتهای پیام/م