شهید حسین بادپا از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس استان کرمان در دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) به شهادت رسید.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، علی عبدالعلیزاده همرزم شهید حسین بادپا در دوران دفاع مقدس در گفت و گو خبرنگار “ پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰ ” در رابطه با ویژگی های این شهید مدافع گفت: حسین بادپا از بچه های عملیاتی رفسنجان بود که روحیه عملیاتی عجیبی داشت و هیچ وقت آرام و قرار نداشت.

عبدالعلی زاده  درخصوص احساس خود در زمان شنیدن خبر شهادت دوست و همرزمش ابراز داشت:  لحظه ای که از شهادت سردار بادپا مطمئن شدم از یک طرف خوشحال شدم که به آرزوی خودش رسیده است و از طرفی از اینکه این مرد بزرگ را از دست دادیم، ناراحت شدم.

همرزم شهید بادپا با اشاره به پیگیری های مکرر خود برای دیدار با شهید، عنوان کرد: آخرین بار قبل از شهادتش وقتی شنیدم که در کرمان است به دنبالش بودم که با او دیداری داشته باشم و موفق شدم قبل از ماموریت آخرش او را ببینم، در این دیدار به من گفت به دنبال راضی کردن خانواده اش هست که اجازه دهند یک بار دیگر برود، گفتم که اگر شما بروید ممکن است شهید شوید، گفت جانم برای اهل بیت برای زینب کبری(س) را می دهم.

وی با بیان اینکه حسین بادپا در این دیدار آخر حال و هوای دیگری داشت ، خاطر نشان کرد: شهید بادپا نکاتی را می گفت و صحبت هایی می کرد که مشخص بود از دنیا بریده است،خودش گفت که من ممکن است این بار که می روم دیگر برنگردم،حسین بادپا از بچه های دفاع مقدس بود و بچه های آن دوران، امروز هم دنبال این نیستند که خودشان را مطرح کنند؛ دنبال این نیستند که بگویند که ما کسی هستیم .

photo_2015-04-24_17-07-34

عبدالعلیزاده با بیان اینکه شهید بادپا از جمله افرادی بود که خود را جامانده از قافله شهداء می دانست، اظهار کرد: حسین بادپا سومین سردار شهید مدافع حرمی است که بازنشسته شده بود و می توانست در خانه استراحت کند ولی این کار را نکرد.

وی در خصوص نقش بادپا در دفاع مقدس خاطر نشان کرد: بادپا نیروی اطلاعات عملیاتی تیپ بود. اطلاعات عملیات، افراد نخبه ، جسور و زبده ای می خواهد و ایشان از آن جمله افراد بودند.

همرزم شهید بادپا ادامه داد:  شهید در مسئولیتهای مختلفی خدمت کرد و مسئولیت آخرش زرهی رفسنجان بود.

عبدالعلیزاده تصریح کرد: در هر صورت شهید بادپا فردی بود که ارزشهای ایشان کمتر برای دیگران شناخته شده بود، خودش هم نمی خواست کسی او را بشناسد، آخرین باری که او را دیدم باحالت عجیبی خداحافظی کرد که احساس کردم دیگر او را نمی بینم، گویی خودش خوب می دانست این وداع آخرش است.

وی تاکید کرد: درست است که شهید بادپا از بین ما رفت اما ما باید راه ایشان را ادامه بدهیم ، همین چند وقت پیش شهدای عزیزی از دیار کریمان تقدیم مثل محمد جواد محمدی و مرتضی محمد باقری پر کشیدند ولی همه آن ها به ما می گویند که ما راه را پیدا کرده ایم ، شما هم بیایید.

عبدالعلیزاده با بیان اینکه همیشه بعد از رفتن شهدای گرانقدر دنبال ارزش های آن ها هستیم ، عنوان کرد: شهید بادپا یک گنج بود که رفت ولی رفتن کسی که به وصال می رسد، شهادت برای امثال حسین بادپا بهترین مرگ است و اگر با تصادف یا مرگ طبیعی رفته بودند ، حیف بود.

این رزمنده دفاع مقدس علت گمنامی شهدا را فروتنی خود افراد بیان کرد و افزود: شهداء عمار گونه در ولایت ذوب می شوند و علت گمنامی شهدا این است که خودشان از خدا می خواهند که گمنام بمانند چرا که هر چه گمنام تر باشند پیش خدا بیشتر آبرو دارند.

وی  با بیان اینکه ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد ، تاکید کرد: آنچه که برای ما مهم است راه شهداست که باید آن را ادامه دهیم و نگذاریم پرچم اسلام زمین بماند.

این رزمنده دفاع مقدس در پایان به دشمنان اسلام اعلام کرد: ما ملت خوبی داریم، داعش و تکفیری ها فقط عنوانی را عوض کردند و گرنه همان اسرائیل جنایتکار هستند، ما بچه هایمان را عاشورایی تربیت می کنیم و مطمئن باشید خون امثال جمالی زاده ها ، الله دادی ها، بادپا ها هرگز بر زمین نمی ماند و انتقام آن ها را خواهیم گرفت و دشمن با این ترورها به جایی نخواهد رسید.

انتهای پیام/