آلبوم «زنگاهنگ» که شامل قطعات موسیقی در مدت زمان ۴۵ ثانیه می‌شود، با ساز سه تار نواخته شده است و در دوازده نواخت، تمام دوازده بخش دستگاهی موسیقی ایرانی را در بر می‌گیرد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فارس، این آلبوم به ابتکار موسسه فرهنگی –  هنری «سپیدار موسیقی» و سایت «بیپ تونز» با آهنگسازی و نوازندگی ابوسعید مرضایی به علاقه مندان موسیقی ایرانی تقدیم شده است.

این آلبوم برای زنگ تلفن همراه طراحی شده، تا از این  پس علاقه مندان به سازهای موسیقی سنتی، و علاقه مندان به موسیقی کلاسیک ایرانی بتوانند آن را بر روی تلفن‌های همراه داشته باشند و در صورت تمایل برای زنگ موبایل خویش انتخاب کنند.

این قطعات موسیقی در مدت زمان ۴۵ ثانیه ضبط شده‌اند که همان مدت زمانی است که تلفن همراه در صورت تماس به صدا در خواهد آمد. سال‌هاست که در تمام دنیا کاربران تلفن همراه رینگتون‌های بسیار جذابی را برای گوشی خود خریداری و دانلود می‌کنند. این رسم در ایران چندان رایج نبوده است.

 آلبوم زنگاهنگ با ساز سه تار نواخته شده است و در دوازده نواخت، تمام دوازده بخش دستگاهی موسیقی ایرانی را در بر می گیرد. پیشتر از ابوسعید مرضایی، آلبوم‌های «خنیاگران»، «بی صدف دردانه باش» و «خاک» منتشر شده است.

انتهای پیام/م