عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: توهین‌ و تخریب تام کاتن بر علیه ظریف در راستای تأثیرگذاری بر روح و روان تیم مذاکره‌کننده ایرانی و سر تیم آن و برای به هم ریختن اعصاب آنها و اخلال در منافع ایران در مذاکرات صورت گرفته است.
به گزارش نسیم سرخس،محمد اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره توهین تام کاتن سناتور کنگره آمریکا به وزیر خارجه کشورمان گفت: به نظر می‌رسد که توهین سناتور آمریکایی به محمدجواد ظریف در راستای جنگ روانی علیه ایران باشد.

وی افزود: توهین‌ها و اقدامات تخریبی راه‌اندازی شده توسط این سناتور بی‌ادب آمریکایی بر علیه ظریف در راستای تأثیرگذاری بر روح و روان تیم مذاکره‌کننده ایرانی و سر تیم آن و برای به هم ریختن اعصاب آنها و اخلال در منافع ایران در مذاکرات صورت گرفته است.

کوثری تأکید کرد: جنگ روانی یکی از خباثت‌های دشمن علیه ایران است لذا ظریف باید با دقت و هوشیاری با این مسئله برخورد کند و طوری پاسخ تام کاتن را دهد که در آن خیانت و جنایت‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی بر شمرده و بازگو شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: گویا طرف مقابل (آمریکا) فراموش کرده که چه جنایت‌ها و خیانت‌هایی را علیه ملت ایران انجام داده است، پس باید این موارد را به طرف مقابل گوشزد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: تیم مذاکره‌کننده ایرانی باید با کنترل اعصاب خود پاسخ محکمی را به توهین صورت گرفته به وزیر خارجه ایران بدهد ضمن اینکه مانند گذشته در جهت احقاق حق منافع ملی ایران باید با این افراد با استفاده از روش دیپلماسی تهاجمی برخورد کرد زیرا استکبار جهانی و سیاستمداران و نمایندگان آمریکایی آنقدر خبیث و زیاده‌خواه هستند که همه چیز را برای خود می‌خواهند.

کوثری تصریح کرد: طرف آمریکایی به دور از انصاف و مساوات می‌خواهد یک طرفه مذاکره را به نفع خودش تمام کند لذا با دقت، هوشیاری، صلابت و توکل به خداوند در مذاکرات و همچنین پاسخگویی به مواردی نظیر توهین سناتور آمریکایی به وزیر خارجه ایران پاسخ محکمی را به یاوه‌گویی‌های آنها دهند که دیگر جرأت طرح چنین مسائلی را نداشته باشند.

منبع: فارس

 

انتهای پیام/