لازمه پیشرفت و سربلندی کشور، کار و تلاش است
لازمه پیشرفت و سربلندی کشور، کار و تلاش است
امام جمعه موقت سرخس گفت: دشمن با تحریم قصد دارد کشور را فلج کند و آنچه که با تحریم دشمن مقابله می کند و باعث سربلندی و پیشرفت کشور می شود کار و تلاش است.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علی اصغر شریعتی تبار در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: انسان با ملکه تقوا روح و روان را از بدی ها پاک می کند.

 

امام جمعه موقت سرخس با تبریک هفته کار و کارگر، یکی از مصادیق تقوا را کار و تلاش به عنوان یک ارزش در فرهنگ اسلامی نام برد و خاطرنشان کرد: سیره پیامبر (ص) و امام علی (ع) که با حفاری چاه های آب، کشت نخلستان ها و احترامی که به کارگران قائل بودند با کار و کارگری عجین بوده است.

 

وی ادمه داد: کار و کارگری ننگ و عار نیست، آنچه پسندیده نیست، گدایی و دریوزگی است.

 

حجت الاسلام شریعتی تبار اذعان کرد: دشمن با تحریم قصد دارد کشور را فلج کند و آنچه که با تحریم دشمن مقابله می کند و باعث سربلندی و پیشرفت کشور می شود کار و تلاش، سرمایه گذاری، تولید و کار مثبت و درآمدزا است که این موضوع آثار اجتماعی، فرهنگی و تربیتی زیادی در جامعه اسلامی دارد.

 

خطیب نمازجمعه سرخس با تبریک میلاد با شعادت امیرالمومنین علی (ع) تاکید کرد: امام علی علیه السلام محور حق و باطل بوده و خصلت و خاصیت مومن دوستی آقا امیرالمومنین علی (ع) است.

 

وی احترام به پدر و مادر را لازم و بهترین هدیه به پدر و مادر را بوسیدن دست و پیشانی آن ها عنوان کرد.

 

امام جمعه موقت سرخس در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری ایشان را در عرصه علم و عمل ناشناخته و شان علمی ایشان را کم نظیر توصیف کرد به طوری که معلمین ما افتخار دارند که الگو و سرمشق آن ها بعد از ائمه اطهار (ع) شهید مطهری است.

 

حجت الاسلام شریعتی تبار بیان کرد: معلمی شغل بسیار با فضیلتی است و معلمان رسالت سنگینی بر دوش دارند که باید به درستی این رسالت را انجام دهند و ضرورت دارد که والدین از زحمات معلمان به هر نحوی تقدیر کنند و اگر ایرادی در کار آن ها می بینندبرای بهبود و کیفیت آموزش به معلمان متذکر شوند.

انتهای پیام/ب