رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دستورالعمل فرمانده کل قوا برای تقویت بنیه دفاعی با تهیه دستور ستادی به ارتش و سپاه ابلاغ شد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه مراسم تقدیر از جایگاه معلمان که صبح امروز پنجشنبه در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سؤالی درباره تأثیر تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح بر روی سیاست خارجی گفت: اصولاً سیاست خارجی با سیاست دفاعی در یک امتداد قرار دارد.

وی ادامه داد: در مرحله‌ای که گفت‌وگو می‌تواند مشکل را حل کند نیازی به حضور نیروهای نظامی نیست و ما از این فرصت استفاده می‌کنیم تا بنیه خود را قوی‌تر کنیم و نیروهای سیاسی از این اقتدار ایران حداکثر استفاده را می‌برند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: مطمئناً کسی که در مذاکرات پشتوانه‌ای نداشته باشد در راه مذاکره شاید به سر وی نیز بزنند ولی مذاکره‌کننده‌ای که دارای پشتوانه است با قدرت وارد می‌شود.

سرلشکر فیروزآبادی تصریح کرد: مذاکره‌کننده‌ها از ما هستند و بنابراین اقتدار ما پشتوانه آنها است؛ وقتی یک وزیر امور خارجه از این پشتوانه مطلع باشد قوی‌تر حرف می‌زند.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره ابلاغ دستورالعمل فرمانده کل قوا درباره تقویت بنیه دفاعی گفت: پس از اعلام این دستورالعمل من بلافاصله آن را به قرارگاه خاتم‌الانبیا اعلام کردم تا این دستور را تبدیل به دستور ستادی کنند و در نهایت به ارتش و سپاه ابلاغ شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: من در جلسه سیاست‌گذاری نیروهای مسلح تدبیر رهبری را ابلاغ و البته تفسیر و تبیین نمودم؛ تفسیر این دستورالعمل و ابعاد آن این است که دفاع در برابر تهدید شکل می‌گیرد.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل با اصل اسلام مخالفند و حداکثر به اسلام آمریکایی از نوع سعودی راضی می‌شوند، اظهار داشت: آنها می‌گویند گزینه نظامی روی میز است و ما در این زمینه آمادگی نظامی خود را بیشتر خواهیم کرد و هر سه ماه یکبار نیز هر نیرو عملکرد خود را از طریق ستاد کل به محضر فرماندهی کل قوا اعلام می‌کند و تدابیر جدید ایشان را گرفته و ابلاغ می‌کنیم.

وی همچنین گفت: رشد بنیه دفاعی یک جریان مستمر دارد و فرمان رهبر معظم انقلاب باعث شد که من به فرماندهان بگویم در ماه رجب و شعبان دعا و ذکر شما تقویت بنیه دفاعی است و باید برنامه‌ریزی‌های خود را بر روی مقابله با تهدیدات مختلف متمرکز کنید.

سرلشکر فیروزآبادی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح ایران در بهترین وضعیت قرار دارند، خاطرنشان کرد: امروز آمریکایی‌ها بارها این نکته را تست کرده و فهمیده‌اند که توان رویارویی با نیروهای مسلح ایران را ندارند و در این میان آمریکا و اسرائیل نیز از انجام این حرکت احمقانه می‌ترسند.

انتهای پیام/