سرانجام شرکت مایکروسافت از نام نهایی مرورگر Project Spartan خود رونمایی کرد. این مرورگر که برای نخستین بار در ژانویه گذشته معرفی شد، جایگزین مرورگر قدیمی مایکروسافت در ویندوز ۱۰ می شود.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از صبحانه، البته به کارگیری نام Edge از سوی این شرکت چندان هم غافل گیر کننده نبود زیرا پیش از این نام EdgeHTML برای موتور پردازشی مرورگر جدید مایکروسافت به کار رفته بود.

سرانجام شرکت مایکروسافت از نام نهایی مرورگر Project Spartan خود رونمایی کرد. این مرورگر که برای نخستین بار در ژانویه گذشته معرفی شد، جایگزین مرورگر قدیمی مایکروسافت در ویندوز ۱۰ می شود. البته به کارگیری نام Edge از سوی این شرکت چندان هم غافل گیر کننده نبود زیرا پیش از این نام EdgeHTML برای موتور پردازشی مرورگر جدید مایکروسافت به کار رفته بود.
با وجود آن که این مرورگر به عنوان جایگزین Internet Explorer مطرح شده است با این حال به دلیل پشتیبانی بسیاری از وب سایت های سازمانی از مرورگر قدیمی مایکروسافت، این شرکت قصد دارد علاوه بر مرورگر Edge این مرورگر را نیز در اختیار کاربران سازمانی خود قرار دهد. با این وجود این شرکت قصد ندارد بر روی هر دو مرورگر با یک دید نگاه کند و مرورگر جدید مایکروسافت از کارایی بیشتری برخوردار خواهد بود.

مرورگر Microsoft Edge با وجود طراحی ساده، بسیار کارآمد طراحی شده است. برخی از قابلیت های جدیدی که پیش از این برای این مرورگر تأیید شده بود عبارتند از جوهر مجازی، دستیار صوتی کورتانا به صورت یکارچه و همچنین حالت خواندن. جو بلیفور در مراسم روز گذشته مایکروسافت اعلام کرد : شما ( کاربران ) از فناوری های سریع به کار رفته در این مرورگر هیجان زده خواهید شد. این مرورگر به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز ۱۰ عمل خواهد کرد.

این مرورگر که به صورت یکپارچه در تمام پلتفرم های مجهز به ویندوز ۱۰ عمل خواهد کرد، همانند پشتیبانی ویندوز ۱۰ از کدهای دستوری اندروید و iOS، از افزونه های مرورگرهای Chrome و Firefoxنیز پشتیبانی خواهد کرد. افزونه های این مرورگر بر روی toolbar قرار خواهند گرفت با این حال نحوه چگونگی نصب افزونه سایر مرورگرها بر روی Microsoft Edge همچنان نا مشخص است.

انتهای پیام/