آغاز ثبت نام حامیان ایتام در کمیته امداد سرخس
آغاز ثبت نام حامیان ایتام در کمیته امداد سرخس
مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس از آغاز شناسایی و ثبت نام حامیان ایتام در کمیته امداد شهرستان خبر داد.

علیرضا دادمحمدی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، با تبریک فرا رسیدن میلاد خجسته حضرت علی (ع) و امام محمدتقی (ع)گفت: در این ایام که تحت عنوان ایام میلاد نور نامگذاری شده، کمیته امداد حضرت امام (ره) در شهرستان سرخس از خیرین و حامیان نیکوکار به منظور حمایت های بیشتر از ایتام نیازمند نام نویسی می کند.

 

وی تصریح کرد: کفالت، اکرام ایتام و افراد بی سرپرست همواره مورد تاکید و توجه خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) بوده است و در قران کریم آمده است که اکرام یتیم موجب دوستی خداوند، آسایش در دنیا و آخرت و بازدارنده از کبر و غرور می شود.

 

مدیرکمیته امداد امام (ره) سرخس تعداد ایتام نیازمند شناسایی شده را در سطح شهرستان سرخس ۴۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: افراد نیکوکار از شهرستان، استان و تعدادی نیز از سراسر کشور اقدام به حمایت های متعدد مالی و تحصیلی از این ایتام را برعهده گرفته اند و لذا مشکلات خانواده های دارای ایتام در زمینه های مختلف ایجاب می کند که حمایت های بیشتری از آنان بعمل آید.

 

دادمحمدی ادامه داد: در همین راستا کمیته امداد سرخس همچنانی که در مناسبت های مختلف اقدام به ثبت نام از افراد نیکوکار برای رسیدگی به امور ایتام نیازمند می کند، در ایام میلاد نور نیز که از سالروز میلاد امام جواد (ع)آغاز و تا میلاد حضرت علی (ع) و پایان ایام اعتکاف ادامه خواهد داشت با استقرار بیش از ۵ پایگاه در مراسمات این ایام، در شهرستان و استان، مصلی ها و دفاتر کمیته امداد از کسانی که تمایل به حمایت از ایتام نیازمند داشته باشند، ثبت نام می کند.

 

وی کمک های ۱۷۱۲ نفر از حامیان نیکوکار به ایتام نیازمند در سال گذشته را مبلغی بیش از ۴ میلیارد و ۱۴۳ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: امسال خیرین و حامیان نوعدوست مساعدت های بیشتری را به ایتام تحت حمایت داشته باشند.

انتهای پیام/ب