مراسم قرعه‌کشی مکان فینال جام حذفی فوتبال ایران با حواشی و صحبت‌های جالبی همراه بود و در نهایت ورزشگاه تختی به عنوان میزبان این مسابقه مشخص شد.
به گزارش نسیم سرخس، مراسم قرعه کشی مکان فینال جام حذفی فوتبال ایران امروز در سازمان لیگ برگزار شد.

در این مراسم در نهایت مقرر شد این مسابقه روز اول خرداد در ورزشگاه تختی برگزار شود.

* منصور قنبرزاده مدیرعامل، علیرضا منصوریان سرمربی و رحیم ایرانیان به عنوان نماینده‌های باشگاه نفت و نماینده‌هایی از باشگاه ذوب‌آهن در مراسم قرعه‌کشی حاضر شدند. مهدی تاج رئیس سازمان لیگ و غلامرضا رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هم در این مراسم حضور داشتند.

* مهدی تاج در ابتدای این جلسه عنوان کرد: خیلی خوشحالم که این دو تیم در فینال حضور دارند و ضمانت می‌کنم مسابقه با کیفیتی را مشاهده کنیم. باید بگویم عملکرد تیم‌های آسیایی حضار در لیگ قهرمانان آسیا بسیار اهمیت دارد و تراکتورسازی و فولاد خوزستان با وجود حذف اگر در دیدار پایانی خود برنده شوند در امتیازمان برای کسب سهمیه موثر خواهد بود.

وی افزود: انتظار برای قهرمانی تیم‌های ایرانی در آسیا درست نیست. امکاناتی که ما داریم خیلی کمتر از حریفان است به طور مثال بازیکنان ایرانی میانگین ۳۱ درصد دریافتی و مربیان به صورت میانگین ۴۲ تا ۴۴ درصد دریافتی داشتند. بازیکنان ایران بسیار با قدرت و پرتلاش ظاهر می‌شوند و کاری به عده‌ای محدود که رفتار نامناسبی دارند ندارند. اینکه می‌گویند بازیکنان پول‌های میلیاردی می‌گیرند درست نیست فقط چند قرارداد یک میلیارد و ۲۵۰ میلیونی داشتیم. دریافتی‌ها در برخی رشته‌ها بیشتر از فوتبال شده اما فوتبال هجمه سنگینی را تحمل می‌کنند. امسال در لیگ ۲۵ پدیده داشتیم که حتی نامشان را هم نشنیده بودیم.

رئیس سازمان لیگ تاکید کرد: در فوتبال ایران حتی برخی تیم‌های لیگ دسته دوم ۷، ۸ هزار هوادار دارد. مشکل امروز ما استقلال و پرسپولیس هستند که هواداران کمی از بازی‌های آنها دیدن می‌کنند چراکه تمرکز روی این دو تیم است و همه بازی‌های آنها را می‌بینند.

وی تصریح کرد: مشکل استقلال و پرسپولیس با خصوصی شدن حل می‌شود. شما دیدید پرسپولیس دو، سه بازی خوب در آسیا  انجام داد که همین امر منجر به این شد که ۱۰۰ هزار هوادار به ورزشگاه بروند و ۲۰ هزار نفر هم پشت در بمانند.

ما مسئله حقوق داوران را هم داریم. حقوق آنها چیزی حدود ۱۰ الی ۱۲ میلیارد تومان می‌شود که در نهایت هر داور برای یک مسابقه ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان پول می‌گیرد. بهترین داور ما ۲۱ بازی سوت می‌زند که این مبلغ بسیار کمی است. متاسفانه در فوتبال خیلی‌ها علیه هم صحبت می‌کنند و مظلوم‌ترین مدیران و موفق‌ترین مدیران برای فوتبال هستند. اگر مشکلات باعث شود یک تیم وسط لیگی کنار بکشد دیگر نباید اسم آن را لیگ بگذاریم بلکه آن دیگ است. باز هم جا دارد از نمایندگان فوتبال ایران در آسیا به خاطر فشار زیادی که متحمل شدند عذرخواهی کنم.

* منصور قنبرزاده در ابتدای صحبت‌های خود اظهار داشت: در فوتبال ایران تیم‌داری بسیار سخت است. اگر انتقادی می‌کنیم برای عدم حق پخش صحبتمان با سازمان لیگ نیست. همه ارکان‌های تصمیم‌گیر باید به این مورد ورود کنند تا به نتیجه برسیم. شورای امنیت هم وارد این مسئله شده اما هنوز نتیجه‌ای به دست نیامده است.

وی افزود: الشباب با پرواز اختصاصی به ایران می‌آید اما ما برای سفر به عربستان ۷، ۸ تن از بازیکنان مان به خاطر طولانی شدن مسیر بیمار شدند. پرواز چارتر ۳۵۰ میلیون تومان هزینه می‌خواهد. وقتی این شرایط به وجود آمد منصوریان به بازیکنان گفت بروید بجنگید و در پایان مسابقه دیدم بازیکنان چقدر زحمت کشیدند و چقدر ضرب خوردند. بعد از آن مسابقه مقابل پاختاکور ۵ بازیکن اصلی را نداشتیم. در حال حاضر ۹ احتمال برای صعودمان وجود دارد و تنها با ۲ احتمال ممکن است به مرحله بعد صعود نکنیم. اگر به مرحله بعدی آسیا برویم ۳۰ اردیبهشت مسابقه داریم و نمی‌توانیم اول خرداد در آسیا بازی کنیم.

مدیرعامل نفت خاطرنشان کرد: ۱۶ اردیبهشت با العین بازی داریم و ۱۷ اردیبهشت به ایران بازمی‌گردیم. باید ۲۰ اردیبهشت با صبا بازی کنیم و ۵ روز بعد به مصاف تراکتورسازی برویم نمی‌دانیم به چه دلیلی بازی ما از ۲۱ اردیبهشت به ۲۰ اردیبهشت تغییر کرد.

وی افزود: تکلیف تراکتورسازی روشن است. آنها حتی در بازی قبلی هم با ذخیره‌های خود در آسیا بازی کردند. پرسپولیس هم تکلیفش در لیگ مشخص شده. در این شرایط کار برای ما بسیار دشوار است که باید در سه جبهه بجنگیم. ما با الجیش هم بازی کردیم و تمام مسابقاتمان بیشتر از حریفان بوده است. اگر برنامه به این شکل باشد مجبور می‌شویم یا در آسیا و یا در یکی از این جام‌ها با نفرات ذخیره بازی کنیم.

* غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات در پاسخ به این صحبت قنبرزاده اعلام کرد باید در مورد آن بررسی‌های لازم را انجام دهد.

* علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران با غیرمنطقی دانست تغییر زمان هفته بیست و نهم لیگ برتر اعلام کرد بازی با صبا به اندازه بازی مقابل تراکتورسازی اهمیت دارد.

وی با انتقاد از برنامه لیگ قهرمانان آسیا از رئیس سازمان لیگ درخواست کرد پیگیری‌های لازم را برای مخالفت با برنامه لیگ قهرمانان آسیا که همزمان با لیگ برتر ژاپن و کره جنوبی است انجام دهد.

* مهدی تاج اعلام کرد: پیگیری‌های لازم در این رابطه انجام می‌شود و در رای‌گیری بعدی کمیته لیگ قهرمانان آسیا این مسئله بررسی خواهد شد. همچنین تاج اعلام کرد سال بعد شرایط بهترین برایتیم‌های حاضر در آسیا در نظر می گیرند.

* منصور قنبرزاده برای مشخص شده مکان برگزاری فینال جام حذفی پیشنهاد داد دو شهر بی‌طرف در نظر گرفته شود و از بین آنها قرعه‌کشی کنند که این مسئله با مخالفت نماینده ذوب‌آهن روبرو شد و به آنها گفتند این قرعه‌کشی بین تهران و اصفهان انجام شود.

تاج اعلام کرد در سال بعد مکان فینال در همان ابتدای برنامه‌ریزی از سوی سازمان لیگ مشخص خواهد شد.

قنبرزاده نسبت به آیین‌نامه مسابقات انتقاد داشت و اعلام کرد آیین‌نامه به صورت محکم در رابطه با شهر میزبان چیزی اعلام نکردند.

سرمربی نفت تهران هم اعلام کرد اگر قرار به قرعه‌کشی باشد با توجه به شرایط فشرده‌ای که نفت تهران دارد آنها مجبور می‌شوند یا پرچم نفت در آسیا و یا پرچم نفت در ایران را زمین بگذارند و تمرکزشان را روی یک جام قرار دهند.

مدیرعامل نفت تهران تهدید کرد: در صورتی که قرار به قرعه‌کشی بین تهران و اصفهان باشد جلسه را ترک می‌کنم.

منصوریان هم که با این مسئله مخالف بود عنوان کرد: اگر قرار است بین اصفهان و تهران قرعه‌کشی شود دیگر لازم نیست زمان را تغییر دهند چراکه ما در هر دو حالت تیم دوممان را به مصاف حریف آسیایی خواهیم فرستاد و دیگر نباید به خاطر این شرایط روی موفقیت در آسیا فکر کنیم.

* در نهایت تصمیم بر این شد محل فینال جام حذفی از طریق قرعه‌کشی مشخص شود و پس از اینکه در قرعه‌کشی نام تهران به عنوان میزبان بیرون آمد منصوریان که بسیار خوشحال بود پیشنهادی به صورت تعارف بیان کرد که حاضر هستند که بار دیگر برای تعیین شهر میزبان در یک شهر بی‌طرف قرعه‌کشی انجام شود.

منبع: فارس

 

انتهای پیام/