رسانه های سعودی مدعی شدند که دبيركل حزب الله لبنان از سفیر سعودی در بيروت تقاضای جلسه ای مشترک در خصوص اوضاع سیاسی منطقه داشته است.
به گزارش نسیم سرخس، خبر درخواست سید حسن نصرالله از سفیر سعودی در بیروت برای برگزاری جلسه ای مشترک که رسانه های سعودی اولین بار آن را منتشر کردند، به طور گسترده در حال بازنشر شدن در دیگر سایت ها و شبکه های فضای مجازی توسط کاربران سعودی است.
با توجه انتشار گسترده این خبر، پایگاه خبری «الخبر برس» به نقل از یک مقام بلند پایه در حزب الله لبنان، این خبر را فاقد ارزش خبری دانست و آن را کاملا دروغ خواند.

این مقام بلند پایه حزب الله که به دلایل امنیتی خواست نامش فاش نشود، در این باره گفت: با توجه به حمایت حزب الله لبنان از ملت یمن، سعودی ها به دنبال حاشیه سازی و دروغ پردازی علیه حزب الله و سید حسن نصرالله هستند و این خبر هم در همین راستا بوده است.

لازم به ذکر است که چندی پیش دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه یمنی ها هنوز به گزینه‌ های خود روی نیاورده اند، تأکید کرد: نتیجه جنگ علیه یمن شکست سنگین همه متجاوزان خواهد بود.
سید حسن نصرالله در سخنرانی خود در مجموعه سید الشهداء در منطقه «ضاحیه» در جنوب بیروت که به طور مستقیم پخش شد، وضعیت کنونی یمن را مشابه وضعیت لبنان در تجاوز رژیم صهیونیستی در ژوئیه ۲۰۰۶ دانست و تأکید کرد: تخریب پایگاه های ارتش یمن و بمباران هواپیماها و مراکز اداری به بهانه دفاع از مردم یمن غیر قابل باور است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه ناکامی طرف های خارجی در بازگرداندن «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی به یمن بیانگر شکست تجاوز نظامی عربستان به این کشور است، گفت: مردم یمن بر این باورند که «عبد ربه منصور هادی» هیچ نقشی در اداره کشورشان نخواهد داشت.

منبع: مهر
انتهای پیام/