ارتش رژیم اسرائیل دستگاه‌ها و تجهیزات جاسوسی جدیدی را در مرز فلسطین اشغالی با لبنان نصب کرد.
 به گزارش نسیم سرخس، روزنامه السفیر لبنان نوشت: ارتش اسرائیل بر میزان جاسوسی خود از خاک لبنان افزود زیرا تجهیزات جاسوسی پیشرفته و زیادی را در بخش شرقی مجاور مناطق آزاد شده لبنان – بویژه در امتداد بین شهرک صهیونیست نشین مسکفعام و ارتفاعات اشغال شده شبعا و کفرشوبا- نصب کرد.

این روزنامه افزود: اشغالگران چند کارگاه فنی نظامی سیار را به محل آورده اند که به طور تقریبا روزانه در مناطق مختلف مرز فلسطین اشغالی با لبنان مستقر می شوند تا اقدام به نصب و نگهداری از این تجهیزات و دستگاهها کنند. این امر به حدی است که می توان گفت که مسافت هر دستگاه تا دستگاه دیگر حدود ۵۰۰ متر است.

به نوشته روزنامه السفیر، بزرگترین و پیشرفته ترین دستگاهها در ارتفاعات اشغال شده الوزانی مشرف بر مجاری رود وزانی و تفرجگاههای کرانه باختری آن نصب شده است  به گونه ای که یک ایستگاه رصد احداث شده و در کنار آن یک دکل قرار داده شده است که روی آن دهها دستگاه جاسوسی، شنود و نظارت جدید و پیشرفته نصب شده است. این ایستگاه به یک مولد انرژی خورشیدی وصل شده است و به طور کامل بر منطقه وزانی و دشت سرده و نواحی شرقی منطقه الخیام مشرف است.

تجهیزات نظارتی جدیدی نیز در ارتفاعات کفرشوبا و شبعا بویژه در مجاورت مواضع فشکول، العلم، رمثا و نبع صبیح نصب شده است و اصلاحات جدیدی نیز در ایستگاه جاسوسی موجود در رویسه العالم و مرکز رصد جبل الشیخ صورت گرفته است.

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/