بر اثر انفجار بمب در جنوب سامرا، دست کم هفت تن از زائران امام هادی (ع) به شهادت رسیدند و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.
به گزارش نسیم سرخس، بر اثر انفجار بمب در جنوب سامرا، دست کم هفت تن از زائران امام هادی (ع) به شهادت رسیدند و ۱۲ نفر دیگر زخمی شدند.

یک مقام امنیتی در استان صلاح الدین گفت: فردی انتحاری در حالی که کمربند انفجاری به تن داشت، عصر چهارشنبه خود را در مسیر بازگشت گروهی از زائران امام هادی (ع) در منطقه بین الاسحاقی و بلد واقع در جنوب سامرا منفجر کرد که به شهادت دست کم هفت نفر و زخمی شدن ۱۲ نفر دیگر انجامید.

بیش از دو میلیون زائر در سالگرد شهادت امام هادی (ع) وارد سامرا شده اند. شهر سامرا در ۱۲۰ کیلومتری شمال بغداد این روزها مصادف با سالروز شهادت امام علی الهادی(ع)، میزبان صدها هزار نفری عاشقان اهل بیت (ع) است.

حرکت مردم عراق به مناسبت سوم رجب، برای شرکت در زیارت امام هادی(ع)، از دو روز پیش شروع شده و موج جمعیت به حدی است که تخمین زده می شود، تعداد نهایی زائران امسال با وجود تهدیدهای امنیتی گروه تروریستی داعش از سه میلیون نفر فراتر رود. موج این جمعیت نشان می دهد تهدیدات داعش کوچکترین تاثیری بر اراده عاشقان اهل بیت (ع) نگذاشته و حتی به گفته ناظران، این تهدیدات انگیزه حضور را در میان مشتاقان زیارت حرمین عسکریین تشدید کرده است.

بخشی از مناطقی که هم اکنون زائران بصورت پیاده طی می کنند، از حدود یک ماه پیش در پی عملیات پاکسازی استان صلاح الدین از لوث گروه تروریستی داعش پاک شده است، اما در عین حال تهدید قناصه ها و خمپاره های این گروه همچنان وجود دارد.

منبع: ابنا

 

انتهای پیام/