مجموعه شعر «مدافعان حرم» (کتاب نخستین کنگره شعر مدافعان حرم) که به همت دفتر ادبیات بیداری اسلامی حوزه هنری و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده در مراسم اختتامیه «یادواره شعر مدافعان حرم» و با حضور خانواده شهدا رونمایی شد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از  فارس، مجموعه شعر «مدافعان حرم» (کتاب نخستین کنگره شعر مدافعان حرم) به کوشش مجید سعدآبادی گردآوری شده و طراحی جلد و صفحه آرایی آن را مصطفی عمانیان بر عهده داشته است.

در این کتاب، آثاری از شاعرانی همچون جواد محقق، علیرضا قزوه، علی محمد مودب، سید اکبر میرجعفری، علی فردوسی، محمدحسین ملکیان، محمدصارمی شهاب، علی سلیمانی، علیرضا رجب علی‌زاده، فاطمه نانی‌زاد، میلاد عرفان پور، محمدمهدی سیار، احمدرضا خان احمد، قاسم بای، زهرا شعبانی و … منتشر شده است.

در بخشی از مقدمه مجموعه شعر «مدافعان حرم» آمده است: «انقلاب اسلامی ایران به برکت اربعین و اربعین های پی د رپی شهدای قم و تبریز و دفاع شهرها، به پیروزی رسید و بیش از هرچیز این انقلاب ثمره ی خون پاکانی ست که در دفاع از انقلاب عاشورا و حریم حرم حضرت سالار شهیدان «اباعبدالله الحسین(ع)» و عقیله کربلا بنی هاشم حضرت زینب کبری(س)؛ و شهدای عالی مقام کربلا قیام کرده اند.

کربلا یک حقیقت در گستره ی تاریخ است که هر روز درخشان تر از پیش چونان خورشیدی می درخشد و جان ها و جهان های تاریک را روشن می کند. در همیشه ی تاریخ به موازات نور و روشنی و حق و حقیقت، تاریکی و پلشتی و دروغ و خیانت حضور داشته است…»

این اثر که به همت دفتر ادبیات بیداری اسلامی حوزه هنری و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است، امروز دوشنبه ۲ آذرماه در مراسم اختتامیه «یادواره شعر مدافعان حرم» و با حضور خانواده شهدا رونمایی شد.

این برنامه با حضور و سخنرانی شخصیت‌های لشکری و کشوری، شعرخوانی شعرای برگزیده و با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم ادامه خواهد یافت.

جایزه شاعران برگزیده، سفر به سوریه و زیارت مرقد حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه(س) است. آیین اختتامیه «یادواره شعر مدافعان حرم» از ساعت ۱۵ امروز آغاز شده و تا اذان مغرب ادامه دارد.

انتهای پیام/