حجت الاسلام ارژنگ: ترویج و پرداخت زکات نیاز به کار عملیاتی دارد/ مولوی پارسا: زکات دستور مهم اقتصادی برای برچیده شدن فقر در جامعه است
حجت الاسلام ارژنگ: ترویج و پرداخت زکات نیاز به کار عملیاتی دارد/ مولوی پارسا: زکات دستور مهم اقتصادی برای برچیده شدن فقر در جامعه است
اولین جلسه ستاد احیای زکات شهرستان سرخس در سال 94 با حضور اعضای این ستاد در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  نسیم سرخس، علیرضا دادمحمدی مدیر کمیته امداد سرخس در ابتدای این مراسم با اشاره به پرداخت زکات توسط واجدین شرایط گفت: چنانچه مردم اقدام به پرداخت زکات خود کنند در جامعه فقیری باقی نمی ماند.

 

وی افزود: زکات یکی از واجبات الهی است که قبلا به عنوان واجب فراموش شده از آن یاد می شد، ولی بحمدالله در سالهای اخیر که دبیری ستاد به کمیته امداد واگذار شده اقدامات خوب و مثبتی در زمینه فرهنگ سازی و گسترش زکات انجام شده است و انشاالله که این واجب الهی به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود و همانند سایر واجبات، مردم خود را مقید به ادای آن بدانند.

 

در ادامه حجت الاسلام علیرضا ارژنگ امام جمعه و رئیس ستاد زکات شهرستان سرخس، اعتماد سازی در راستای ایجاد بسترهای لازم برای مشارکت مردم در پرداخت زکات را ضروری دانست و بیان کرد: پرداخت زکات از تکالیف الهی و شرعی بوده و تحقق کامل آن ریشه های فقر را برای همیشه می خشکاند.

 

وی خاطرنشان کرد: ترویج و پرداخت زکات نیاز به فرهنگ سازی و کارهای عملیاتی دارد و پرداخت زکات در رفع مشکلات و رفع محرومیت بسیار موثر است.

 

مولوی احمد پارسا امام جمعه اهل سنت شهرستان نیز زکات را دستور مهم اقتصادی برای برچیده شدن فقر در جامعه دانست و گفت: پرداخت زکات بارها در احادیث و روایات و آیات الهی مورد تاکید قرار گرفته و احیاء آن بر همگان واجب است.

 

نشست ستاد زکات شهرستان سرخس مصوباتی از جمله نصب بنر در سطح شهرستان برای تبلیغ جمع آوری زکات داشت و همچنین مقرر شد جامعه روحانیت و روحانیون اهل سنت در روستاها همکاری لازم برای فرهنگ سازی و تبلیغ فریضه زکات و جمع آوری آن را با کمیته امداد، ستاد زکات و امام جمعه شهرستان داشته باشند.

انتهای پیام/ب