در صورت صعود سیاه جامگان، پس از سال‌ها مشهد در فصل آینده دو نماینده در لیگ برتر خواهد داشت.
به گزارش نسیم سرخس، هفته‌ی بیست و یکم لیگ یک در گروه “ب” هم به پایان رسید تا در فاصله‌ی یک هفته به پایان بخش کوچکی از معادلات این گروه حل شود. سیاه جامگان در این هفته به پیروزی رسید تا در آستانه‌ی صعود قرار گیرد. راهیان با شکست نفت در آبادان شگفتی ساز شد و همچنان امیدوار به بقا ماند و شهرداری تبریز با تساوی برابر فولاد یزد حالا خود را در لبه‌ی پرتگاه سقوط می‌بیند.

نگاهی بر نتایج بازی‌های امروز در گروه “ب” لیگ یک :

گل گهر سیرجان ۰ – ۱ سیاه جامگان مشهد

سلام دوباره‌ی مشهد به لیگ برتر

آنچه سیاه جامگان از این بازی خارج از خانه می‌خواست برد بود که موفق هم بود. حالا دیگر تکلیف صعود یا حضور در پلی‌آف در دستان این تیم است. اگر هفته‌ی آینده سیاه جامگان به پیروزی برسد بدون هیچ حرف و حدیثی قهرمان گروه خواهد شد و مجوز صعود را کسب خواهد کرد. با توجه به گل‌های زده و تفاضل گل بالا در صورت تساوی هم این تیم این شانس را دارد که مستقیم صعود کند. در صورت صعود سیاه جامگان، پس از سال‌ها مشهد در فصل آینده دو نماینده در لیگ برتر خواهد داشت. گل گهر در این بازی امتیازی نگرفت تا همچنان خطر آنها را تهدید کند. این تیم هفته‌ی آینده دیداری نفس‌گیر با شهرداری تبریز در معرض سقوط خواهد داشت.

صنعت نفت آبادان ۰ – ۱ راهیان کرمانشاه

امیدهای راهیان زنده شد

راهیان در این بازی و آن هم در آبادان دست به یک شگفتی بزرگ زد و نفت مدعی را در خانه شکست داد تا تکلیف آخرین تیمی که در این گروه مستقیم سقوط خواهد کرد همچنان نامشخص باشد. راهیان هفته‌ی آخر را به استراحت خواهد پرداخت و تنها می‌تواند به این دلخوش باشد که شهرداری تبریز در خانه‌ی خود امتیازی کسب نکند تا آنها به دیدار پلی‌آف بروند و آخرین شانس خود را برای بقا بیازمایند. اما نفت آبادان با از دست دادن این امتیازات حیاتی در فاصله‌ی یک هفته مانده به پایان تکلیف خود را مشخص کرد، اینکه باید فصل آینده را نیز در لیگ یک رقابت دهد. هرچند روی کاغذ این تیم شانس بسیار ضعیفی هم دارد که به دیدار پلی‌آف برود.

پارسه تهران ۰ – ۱ پاس همدان

پاس همچنان امیدوار

پاس این هفته کار بزرگی انجام داد و پارسه که حریف مستقیم این تیم بود را کنار زد تا اکنون به همراه سیاه جامگان و مس رفسنجان مثلث قدرت در این گروه را تشکیل دهد. هر چند پاس هنوز شانس صعود مستقیم را هم دارد اما محتمل‌ترین گزینه برای این تیم حضور در پلی‌آف است. این تیم هفته‌ی آینده میربان فولاد یزد است. در آن سوی میدان پارسه با این شکست خانگی چراغ های امید به صعود خود را خاموش کرد تا فصل آینده هم در لیگ یک حضور یابد.

داماش گیلان ۱ – ۰ شهرداری بندرعباس

داماش خیال خود را راحت کرد

داماش از این بازی بهترین استفاده را برد و تیم سقوط کرده‌ی شهرداری بندرعباس را شکست داد تا حضور خود در فصل آینده لیگ یک را مسجل کند. یکی از آن تیم‌هایی که پیش از فصل از آن به عنوان مدعی یاد می‌شد همین تیم داماش بود که به دلیل مشکلات فراوانی که در این فصل پشت سر گذاشت نتوانست موفق عمل کند. شهرداری که هفته‌ی قبل سقوط خود را قطعی کرده بود سال آینده در لیگ دو رقابت خواهد کرد تا آلومینیوم تنها تیم بندری فصل آینده لیگ یک باشد.

فولاد یزد ۱ – ۱ شهرداری تبریز

خداداد شهرداری را سقوط می‌دهد؟!

روند نتیجه‌گیری ضعیف شهرداری در این فصل حالا گریبان‌گیر آنها شده تا در فاصله‌ی یک هفته مانده به پایان از این تیم به عنوان تیم سقوط کننده یاد شود. شهرداری برای بقا چاره‌ای جز امتیاز‌گیری در بازی آینده مقابل گل گهر ندارد. شکست در این بازی یعنی سقوط مستقیم و تساوی یعنی حضور در پلی‌آف. حتی شهرداری با پیروزی هم کاملا نمی‌تواند امیدوار باشد که بدون حضور در پلی‌آف ماندنی خواهد شد. حضور در دیدار پلی‌آف حتی فولاد یزد را هم تهدید می‌کند. در صورت پیروزی شهرداری در ابزی آینده و عدم نتیجه‌گیری فولاد در بازی آینده این معنی را می‌دهد که فولاد باید در دیدار پلی‌آف شرکت کند.

منبع: آی اسپورت

 

انتهای پیام/