سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در خصوص زیاده خواهی آمریکایی ها مبنی بر بازدید از مراکز نظامی ایران، اظهار داشت: این رویای آمریکا و کشورهای غربی است که بتوانند از مراکز نظامی ایران بازدید کنند. اما مراکز نظامی جزو مباحث امنیتی کشورها و ملت ها به شمار می رود و هیچ کس حق بازدید از این امکان را در کشور ما ندارد.

به گزارش نسیم سرخس، سردار سیدمسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص زیاده خواهی آمریکایی ها مبنی بر بازدید از مراکز نظامی ایران، اظهار داشت: در این زمینه مواضع جمهوری اسلامی ایران مشخص است و رهبر معظم انقلاب نیز در این باره خط قرمزها را مشخص نمودند. بنابراین هم آمریکایی ها و هم سایر کشورهای غربی باید بدانند که چنین مسئله ای هرگز محقق نمی شود.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در ادامه خاطر نشان کرد: این رویای آمریکا و کشورهای غربی است که بتوانند از مراکز نظامی ایران بازدید کنند. اما مراکز نظامی جزو مباحث امنیتی کشورها و ملت ها به شمار می رود و هیچ کس حق بازدید از این امکان را در کشور ما ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه اجازه دادن به بازرسان غربی برای بازدید از مراکز نظامی معادل اشغال کشور توسط بیگانگان است، گفت: همه اسرار و رازهای نظامی ما در این مراکز هستند. بنابراین حتی گفتگو در خصوص بازدید از مراکز نظامی نیز دشمن را گستاخ می کند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح افزود: افزایش قدرت دفاعی ایران و هراس دشمن از این اقتدار سبب شده تا آنها به فکر جاسوسی کردن از امکانات نظامی ایران باشند. اما آنچه که غربی ها به دنبال آن هستند یک رویا پردازی به دور از واقعیت است که هرگز محقق نخواهد شد.

جزایری در پایان در توصیه خود به اعضای تیم مذاکره کننده نیز عنوان کرد: اعضای تیم مذاکره کننده ما با ایمان و عزتی که دارند از منافع جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنند و به طرف مقابل اجازه نخواهند داد که بخواهد در این باره حرفی بزند.

انتهای پیام/