آیت الله خزعلی در امتحانات الهی سربلند شد/ افراطی های کاخ سفید به دنبال زنده کردن ندای خفه ی «نه غزه نه لبنان» هستند
آیت الله خزعلی در امتحانات الهی سربلند شد/ افراطی های کاخ سفید به دنبال زنده کردن ندای خفه ی «نه غزه نه لبنان» هستند
امام جمعه سرخس گفت: آمریکایی ها در دوران پساتحریم قصد دارند که ایران دست از دشمنی با رژیم جعلی صهیونیستی بردارد و به این رژیم رسمیت ببخشد و عده ای از فتنه گران و افراطی های کاخ سفید دنبال این قضیه هستند که ندای خفه ی «نه غره نه لبنان» دوباره در کشور زنده شود.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناهان به خصوص در دهه اول ماه ذی الحجه و یادآوری ایام الله این ماه و اعمال و فضایل این روزها گفت: اگر کسی در ایام و شب های قدر آمرزیده نشده است صبر کند تا روز عرفه فرا رسد، پس لازم است از عظمت و فضایل این روزها غفلت نکنیم و از خداوند بخواهیم توفیق دعا برایمان عنایت فرماید.

 

خطیب نمازجمعه سرخس در ادامه با تسلیت شهادت امام باقر علیه السلام تصریح کرد: در عرصه های علمی و فقهی ما مدیون این امام همام و امام صادق علیه السلام هستیم.

 

وی همچنین با تسلیت رحلت آیت الله خزعلی شاگرد مکتب اهل بیت علیه السلام اظهار کرد: ایشان در امتحانات الهی سربلند شد.

 

ارژنگ ادامه داد: آیت الله خزعلی فرزندی از او شهید و فرزند دیگرش دچار انحراف فکری شد و ایشان بسیار صبور بودند چه زمانی که فرزندی از او شهید شد و فرزند دوم خود را از خود دور کرد و به مردم اعلام کردند، فی الواقع ایشان فرزندش را فدای انقلاب کردند نه اینکه انقلاب را فدای فرزندش کند و این روحیه و بصیرت شناسی برای ما و مسئولان ما درس است.

 

امام جمعه سرخس با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقارن هر ساله آن با آغاز سال تحصیلی را مبارک و فرصتی برای بیان خاطرات و ارزش های دفاع مقدس به دانش آموزان دانست.

 

وی خاطرنشان کرد: معلمان و مربیان آموزش و پرورش بایستی از صبر و جهاد رزمندگان و ارزش های الهی و معنوی دفاع مقدس با دانش آموزان صحبت کنند و این دفاع مقدس را برای آنان تبیین کنند.

 

ارژنگ تصریح کرد: نصرت الهی، یاد خدا، نقش رهبری، جایگاه امام (ره) در جبهه ها باید توسط معلمان ما به دانش آموزان یادآوری و تشریح شود.

 

امام جمعه سرخس افزود: معلمان ما باید باورهای دینی و اعتقادی، برای توفیق در عرصه های تربیتی و پرورشی را در دانش آموزان تقویت کنند.

 

وی تاکید کرد: آگاهی سیاسی و بصیرت و شناخت جایگاه ولایت و ولی فقیه در کلاس درس لازم است امام مطالبی که سیاست زدگی را به همراه داشته باشد پذیرفته نیست.

 

خطیب نمازجمعه سرخس با بیان اینکه امروز را بسیج عمومی علیه رژیم صهیونیستی نامگذاری کردند، گفت: تمام جنگ های نیابتی و تولید گروهای تروریستی توسط غربی ها به خاطر این است که مسلمانان از قبله اول خودشان غافل شوند و رژیم جعلی اسرائیل را دولتی مشروع معرفی کنند.

 

ارژنگ ادامه داد:آمریکایی ها در دوران پساتحریم قصد دارند که ایران دست از دشمنی با رژیم جعلی صهیونیستی بردارد و به این رژیم رسمیت ببخشد و عده ای از فتنه گران و افراطی های کاخ سفید دنبال این قضیه هستندکه ندای خفه ی «نه غره نه لبنان» دوباره در کشور زنده شود.

 

امام جمعه سرخس تصریح کرد: چه این توافق به نتیجه برسد و چه به نتیجه نرسد اجازه نمی دهیم یک لیوان آب از گلوی اسرائیل پایین برود.

 

وی بیان کرد: امروز امریکا باید به فکر شرایط پسا اسرائیل باشد نه پسا تحریم، چون بوی تعفن این رژیم پلید کشورش را برندارد.

 

خطیب نمازجمعه سرخس در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران از گروه های مقاومت حمایت می کند و کشورهای مرتجع عربی نمی توانند جلوی این بیداری اسلامی را بگیرند و ان شاالله به زودی توفیق زیارت مسجد الاقصی به همه ما ارزانی خواهد شد.

انتهای پیام/