نه بزرگ انقلاب اسلامی به «سلطه گری و سلطه پذیری»
نه بزرگ انقلاب اسلامی به «سلطه گری و سلطه پذیری»
وظیفه استکبارستیزی را خدا و پیامبران و ائمه اطهار و در راس آن حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام که بزرگ ترین استکبارستیز عالم است برعهده ما گذاشته اند.

به گزارش نسیم سرخس، بحث استکبارستیزی یک اعتقاد است و ریشه در اصول، عقاید، رفتار و سیره انبیاء و ائمه اطهار دارد.

 

این اعتقاد و سیره در افکار امام روح الله که بنیان گذار انقلاب اسلامی است به طور جدی و دقیق و با شدت و تاکید فراوان وجود دارد و جزو مبانی اصلی انقلاب و دکترین امام راحل قرار گرفت.

 

اینکه امروز عده ای شبهاتی به این اصل وارد می کنند که مثلا چه کسی وظیفه استکبارستیزی در مقابله با رژیم های مستکبر و زورگوی عالم و در راس آن آمریکای جنایتکار را به عهده ما گذاشته است؟ و یا اینکه چه کسی وظیفه حذف رژیم کودک کش اسرائیل را به دوش ما گذاشته، آنقدر گفتیم «مرگ بر آمریکا» چه سودی کردیم؟ مرگ بر آمریکا بر خلاف منافع ملی است و گاها مطرح می کنند، اگر قرار باشد حکومتی مخالف رژیم آمریکا باشد باید ژاپن باشد که درحادثه هیروشیما بیشترین ضربه را از آمریکا خورده است و دیگر شبهات؛ وقتی در این نظرات دقیق می شویم این اطمینان حاصل می شود که صاحبان این نظرات با الفبای اسلام ناب و اسلام انقلابی آشنا نیستند و بیشتر افکار و عقاید سکولاری و لیبرالی دارند تا اسلامی و انقلابی.

 

همان طور که بیان شد مسئله استکبارستیزی یک اعتقاد، یک اصل و جزو ایدئولوژی اسلام و انقلاب است و با تغییر یک دولت و مجلس تغییر نخواهد کرد مگر آنکه ماهیت انقلاب اسلامی تغییر کند.

 

وظیفه استکبارستیزی را خدا و پیامبران و ائمه اطهار و در راس آن حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام که بزرگ ترین استکبارستیز عالم است برعهده ما گذاشته اند.

 

ربطی به این ندارد که آیا ما از استکبار ضربه خورده ایم یا خیر؛ سود دارد یا ضرر؛ چه ضربه خورده باشیم یا خیر (که خورده ایم)، چه به ضرر منافع ملی باشد و چه به نفع آن، ما با استکبار و سلطه گر مخالفیم و در هر لحظه و هر مکان و با هر وسیله ای و با تمام توان بر علیه تمام مستکبران به مبارزه خواهیم پرداخت و این جزء اصول ماست و لایتغیر است.

 

سلطه گری و استقلال طلبی دو مفهوم به قول علمای منطق، متناقض و لا یجتمعان است.

 

هر آزادی خواه و استقلال طلب با سلطه و زورگویی مخالف است و هر سلطه گری به دنبال از بین بردن هر گونه استقلال طلبی است و به قول امام خامنه ای (حفظه الله) این طبیعت نظام های قلدر است که با هر ملت استقلال طلب به ستیز برمی خیزند.

 

استکبار یعنی گردن کلفتی، قلدری، آدم کشی، شرم نکردن و ابا نکردن، تجاوز توام با وقاحت و سر را بالا گرفتن و سینه سپر کردن که این خصوصیات متاسفانه امروز کل نظام های غربی را فراگرفته است.

 

لذا ما به عنوان پیروان راستین اسلام ناب و منتظران منجی آخرالزمان که مهم ترین صفت ایشان نابود کننده ظلم و جور است، طبق فرمایشات امام خامنه ای (حفظه الله) اعلام می کنیم: انقلاب اسلامی، با نظام سلطه مخالف است. نظام سلطه، یعنی این‌که دولتها و قدرتهایی زور بگویند و ملتها و گروهها و کشورها و دولتهایی، آن زور را قبول کنند. طرفین، طرفین نظام سلطه‌اند و ما نظام سلطه را ردکردیم و رد میکنیم و با آن به مبارزه بر میخیزیم. ما در نظام سلطه، طرفین را مقصر میدانیم؛ هم سلطه‌گر و هم سلطه‌پذیر را.استکبار، به معنای همین نظام سلطه است.

و ما نه سلطه گریم و نه سلطه پذیر و با هر دوی آن مخالفیم.

یادداشت: پارسا فاطمی – نسیم سرخس

انتهای پیام/