فرآورش ۳ میلیارد متر مکعب گاز ترش در پالایشگاه گاز سرخس
فرآورش ۳ میلیارد متر مکعب گاز ترش در پالایشگاه گاز سرخس
معاون عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد سرخس گفت: این مجتمع گازی در بهار امسال بیش از 3 میلیارد متر مکعب گاز ترش را فرآورش و به خطوط سراسری ارسال کرده است.

به گزارش نسیم سرخس، به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس، محمد فرزانه‌مقدم اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال بیش از ۳ میلیارد و ۵۴۵ میلیون متر مکعب گاز ترش از چاه‌های منطقه عملیاتی خانگیران دریافت و در این شرکت فرآورش شده است.

 

وی با بیان اینکه تولید مایعات نفتی یکی دیگر از فعالیت‌های این شرکت است، گفت: در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد ۹۴ میزان ۲۰ هزار متر مکعب انواع مایعات نفتی تولید شده است.

 

معاون عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه پالایشگاه خانگیران به عنوان بزرگترین واحد تولید گوگرد کشور به شمار می رود، تصریح کرد: در این بازه زمانی ۱۴۲ هزار و ۶۲۰ تن گوگرد در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد سرخس تولید شده است.

 

فرزانه‌مقدم به میزان دریافت گاز در سه ماه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه سال ۹۳ میزان ۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون متر مکعب گاز ترش در پالایشگاه خانگیران دریافت و فرآورش شده است.

 

معاون عملیات پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد اضافه کرد: همچنین در سه ماه سال گذشته ۲۶ هزار و ۹۷۸ متر مکعب انواع مایعات نفتی و ۱۳۳ هزار تن گوگرد در این شرکت تولید شده است.

 

وی تاکید کرد: میزان دریافت گاز ترش از چاه‌های منطقه عملیاتی خانگیران در بهار ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ حدود چهار درصد و تولید گوگرد هفت درصد رشد داشته است.

 

فرزانه مقدم تصریح کرد: برنامه فوق نشان می‌دهد پالایشگاه خانگیران در برداشت گاز از مخزن ترش با چهار درصد افزایش مواجه بوده است و در جهت صیانت از مخازن گاز شیرین به جای برداشت از این مخازن، مقدار ۴۶۹ میلیون مترمکعب گاز به مخزن ذخیره سازی شوریجه D گاز تزریق کرده است.

 

وی یادآور شد: این میزان تزریق گاز در سه ماه سال گذشته ۱۴۲ میلیون متر مکعب بوده است که میزان ذخیره‌سازی در سه ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال ۹۳ بیش از سه برابر رشد داشته است.

انتهای پیام/