آقای فرماندار! آخر هفته هم رد شد و ریل باس به سرخس نیامد+سند
آقای فرماندار! آخر هفته هم رد شد و ریل باس به سرخس نیامد+سند
هفته گذشته بود که فرماندار سرخس در گفتگو با خبرگزاری فارس از بازگشت ریل باس سرخس تا پنجم تیر ماه خبر داد اما چند روزی از این قول فرماندار گذشته است و خبری از بازگشت ریل باس به سرخس نیست و طبق شواهد قطعی قرار نیست این قطار تا آخر این هفته نیز بازگردد.

به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، هفته گذشته بود که فرماندار سرخس در گفتگو با خبرگزاری فارس از بازگشت ریل باس سرخس تا پنجم تیر ماه خبر داد اما چند روزی از این قول فرماندار گذشته است و خبری از بازگشت ریل باس به سرخس نیست و طبق شواهد قطعی قرار نیست تا آخر این هفته نیز بازگردد.

200

حسین سنجرانی روز شنبه ۳۰ خرداد ماه امسال در گفتگو با خبرگزاری فارس، از بازگشت قطار ریل باس (اختصاصی) سرخس تا پایان هفته قبل (پنجم تیر ماه ۱۳۹۴) خبر داد.

فرماندار سرخس به خبرگزاری فارس، گفت: پیرو تاکیدات استاندار خراسان رضوی و پیگیری‌های صورت گرفته در آخرین تماس تلفنی با مدیرکل راه آهن استان، وی قول برگشت قطار ریل باس به این شهرستان را داده است.

فرماندار سرخس افزود: با توجه به مشکلاتی که قطار مسافربری فعلی دارد نارضایتی مردم را به دنبال داشته است و پیرو درخواست‌های مردم سرخس از مسئولان شهرستان و نظر به مکاتبات متعدد و مکرر با راه‌آهن و مدیر کل راه‌آهن خراسان رضوی از برگشت قطار ریل باس به سرخس تا پایان هفته جاری خبر داد.

وی گفت: از پایان هفته (پنجم تیر ماه ۱۳۹۴) مردم سرخس با قطار اختصاصی ریل باس تردد می‌کنند.

به گزارش نسیم سرخس، دو روز است که از مهلت اعلام شده توسط فرماندار برای بازگشت قطار ریل باس به سرخس گذشته است و هنوز این قطار به خط ریلی سرخس بازنگشته و بنا بر پیگیری های نسیم سرخس قرار هم نیست تا پایان هفته جاری به سرخس بازگردد.

یکی از مسافران قطار سرخس که صبح امروز برای تهیه بلیط قطار به تنها مرکز تهیه آن در شهرستان مراجعه کرده بود در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس گفت: امروز برای تهیه بلیط فردا دوشنبه به این مرکز آمدم و متاسفانه قطار فردا صبح(دوشنبه) سرخس همان قطار درجه دو اتوبوسی است که هیچگونه امکاناتی به خصوص تهویه ندارد.

برای بررسی بیشتر موضوع و مشخص شدن وضعیت بازگشت ریل باس به سرخس سری به پایگاه فروش اینترنتی بلیط قطار به آدرس http://ticket2.raja.ir زدیم که تصویر پایین سندی است مبنی بر اینکه ریل باس سرخس حتی تا پایان هفته جاری نیز به سرخس باز نخواهد گشت.

به گزارش نسیم سرخس، همانگونه که در تصویر زیر می بینید در ستون عنوان واگن عبارت «درجه دو اتوبوسی/فاقد تهویه» ذکر شده است و قیمت بلیط نیز همان ۳هزار تومان درج شده است و با دقت بیشتری در تصویر پایین در ستون تاریخ و زمان حرکت قطار «درجه دو اتوبوسی/فاقد تهویه» تا روز چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ مشاهده می شود که این موضوع از باقی ماندن قطار «درجه دو اتوبوسی/فاقد تهویه» تا پایان هفته جاری حکایت دارد.

201

انتهای پیام/ع