اختصاص ۷۵۰ هکتار از اراضی سرخس به کشت هندوانه/ اولین تولید هندوانه استان از سرخس روانه بازار می شود
اختصاص ۷۵۰ هکتار از اراضی سرخس به کشت هندوانه/ اولین تولید هندوانه استان از سرخس روانه بازار می شود
مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: اقليم گرم، كشت هاي به موقع و آموزش هاي ترويجي شرايطي را فراهم کرده است كه اولين توليد هندوانه استان از سرخس روانه بازار مصرف شود.

علیرضا عرفانی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، گفت: در سال زراعی ۹۴ حدود ۷۵۰ هکتار از اراضی آبی شهرستان سرخس به کشت هندوانه اختصاص داده شده که طبق ارزیابی به عمل آمده میزان عملکرد در هر واحد سطح این شهرستان ۲۱ هزار و ۵۰۰ کیلو گرم بوده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 

مدیر جهاد کشاورزی سرخس تصریح کرد: اقلیم گرم، کشت های به موقع و آموزش های ترویجی شرایطی را فراهم کرده است که اولین تولید هندوانه استان از سرخس روانه بازار مصرف شود.

 

وی اذعان کرد: برداشت هندوانه در کشت های به موقع، از دهه سوم خرداد در شهرستان سرخس شروع می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی سرخس بیان کرد: ارقام قابل کشت در سرخس شامل چارلستون گری معروف به هندوانه مهندسی(کشیده وبه رنگ روشن)، کریمسون(گرد و دارای خطوط سبز تیره و روشن) و شوکر بی بی( گرد و به رنگ تیره) است که عمده کشت در شهرستان اختصاص به رقم کریمسون دارد.

 

زادگاه اصلی هندوانه، هندوستان است به همین خاطر، وجه تسمیه آن(هندوانه) به معنای میوه هند معروف شده است. هندوانه میوه‌ای شیرین و آبدار است که باعث رفع تشنگی در هوای گرم تابستان می‌شود که دارای خواصی نظیر: شستشو دهنده مثانه، کلیه و کبد، تقویت معده، درمان سنگ کلیه، کاهش چربی خون و تعدیل کننده فشار خون می باشد و از سکته قلبی و مغزی جلوگیری می کند.

انتهای پیام/ب