فتنه ۹۴ کدخدا، چگونه باید نسخه شود؟
فتنه ۹۴ کدخدا، چگونه باید نسخه شود؟
فتنه پیچیده ی هسته ای 94 کدخدا (آمریکا) این روزها نیازمند حرکتی از سوی مجلس شورای اسلامی است که در کنار تدبیر امام خامنه ای (حفظه الله) و بصیرت مردم به راحتی نسخه می شود.

به گزارش نسیم سرخس، اصول، ۷۱، ۷۲، ۷۴، ۷۷، ۸۱، ۸۲، و ۸۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، موضوع اختیارات وظایف وکلای خانه ملت، اصل ۹۴ موضع وظیفه شورای نگهبان در نظارت بر مصوبات مجلس و اصل ۱۱۰ ام القوانین کشور مبین وظایف رهبری، وظایف و رسالت حمایت و دفاع از حقوق کامل ملت، تمامیت ارضی و صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و انقلابی و ملی را مشخص می‌کند.

 

و دراین‌بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به‌عنوان وکلای مردم و جایگاه در رأس امور، طبق اصول مذکور و سوگندنامه‌ای که به‌تصریح اصل ۱۶۷ امضا نموده‌اند موظف و مکلف به ورود در کلیه مسائلی هستند که کیان و حیثیت و قوام و آبروی بین‌المللی نظام به‌نوعی در معرض تقلیل و تحلیل و تهدید است!

 

طبق اصل هفتاد و هفتم قانون اساسی کشور عهدنامه‌ها، مقاوله نامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، هرچند اصول صدرالذکر همه مکمل این اصل و بیانگر وظایف بهارستان نشین ها است. جدای دغدغه‌های مردمی در موضوع پرونده هسته‌ای و فکت شیت گریزی بودن مسئولان در این خصوص و تذکرات و منویات مقام معظم رهبری در این خصوص و ترسیم خطوط قرمز لازم الرعایه، مجلس شورای اسلامی به‌عنوان عصاره‌ی انقلاب و افرادی ارزشی و متعهد به‌نظام و انقلاب و امام ولایت‌فقیه در هدایت و حمایت از حقوق حقه کشور نقش اساسی و راهبردی دارند و توقعات بیشتری می‌رود.

 

به گواه تاریخ حیات انقلاب می‌توان بعد از عزل بنی‌صدر و رأی به بی‌کفایتی وی توسط مجلس شورای اسلامی پرونده‌ی هسته‌ای ایران، مهم‌ترین موضوع ملی است که مجلس با عمل به وظیفه اسلامی، انقلابی و قانونی خود ضمن حسن نیت به تیم مذاکره‌کننده با عمل به مُر قانون، با تصویب قوانین و طرح‌های لازم حامی دستگاه دیپلماسی کشور و باعث دلگرمی آن‌ها و مانع زیاده‌خواهی‌ها و بهانه‌تراشی‌های مغرضانه ۱+۵ خصوصاً آمریکا باشد.

 

آمریکایی که در مطالبات و توهمات خود حد یقفی ندارد و تا تسلیم کامل و بالا رفتنی دست‌های ما و از بین رفتند استقلال، آزادی و جمهوریت نظام و جایگزینی تفکر لیبرال کدخداپرستی  و کدخداترسی و انهدام اسلام مکتبی دست از ما بر خواهد داشت.

 

دلواپسی ورود مجلس شورای اسلامی با تصویب سه فوریتی قاطبه نمایندگان در مورد کلیات طرح هسته‌ای، تدبیر در مورد مطالبات مردمی و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب و به‌نوعی حمایت‌کننده‌ی حقوق و دستاوردهای هسته‌ای ملت است. و این حضور و حمایت می‌تواند در تقابل با مصوبات کنگره، امید و دلگرمی را به تیم مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای برای انعقاد یک معاهده و توافق خوب تزریق کند.

 

لغو تحریم‌های ظالمانه یکجا و مصادف بازمان توافق نهایی نه تعلیق و لغو تدریجی، به رسمیت شناختن حق غنی‌سازی کشور و حقوق هسته‌ای ملت و تحقیق توسعه و تولید، ممنوعیت دسترسی و بازرسی از افراد و اماکن نظامی و امنیتی، عدم ورود در مسائلی که مرتبط با مسائل داخلی کشور است.

 

پرهیز از هوچی گری و اتهام زنی طرف غربی و حرکت در یک چارچوب مشخص و مدون می‌تواند شاکله و اصول یک توافق خوب و مطلوب برای کشور باشد.

 

قطعاً این مهم یک رسالت خطیر و ناب و یک پیچ و گردنه سرنوشت‌ساز تاریخی بزرگ است که ملت بصیر و فهیم ایران اسلامی به امید خدا و تدبیر ناخدای کشتی انقلاب و تصمیم و تصویب مجلس شورای اسلامی و تداوم پاسداری آن‌ها و تلاش تیم هسته‌ای، فتنه‌ی پیچیده‌ی۹۴ کدخدا را هم به زباله‌دان وجدان تاریخ خواهد سپرد.

یادداشت: قاسم یعقوبی

انتهای پیام/