با خرید هر کالای خارجی یک شغل در داخل کشور از بین می رود/ برخی از مسئولان این حکم رهبری را با توصیه اشتباه گرفته اند
با خرید هر کالای خارجی یک شغل در داخل کشور از بین می رود/ برخی از مسئولان این حکم رهبری را با توصیه اشتباه گرفته اند
نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: خانواده ایرانی باید بداند که با خرید هر کالای خارجی یک شغل را در داخل کشور از بین می برد و بعد هم فریاد می زنیم که فرزندان ما بیکار هستند.

احمد سجادی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، در خصوص وارادت بی رویه کالاهای خارجی به کشور گفت: وقتی مقام معظم رهبری به عنوان حاکم اسلامی و ولی فقیه، بنا به مصلحت جامعه حکم ممنوعیت استفاده از کالاهای خارجی را مطرح می کنند، در اصل این یک حکم سیاسی و شرعی است که به اقتضای زمان رهبر انقلاب تدبیر کرده اند که مردم به سمت خرید کالاهای داخلی سوق پیدا کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه ممنوعیت واردات کالاهای خارجی و استفاده از تولید داخل باعث ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در کشور می شود، تصریح کرد: جلوگیری از واردات بی رویه کالاهای خارجی موجب، رفع معضل مهم بیکاری و حاشیه نشینی شهرها می شود و بر همین اساس مقام معظم رهبری این حکم سیاسی و شرعی را صادر کردند.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در اولین قدم باید دستگاه های دولتی ممنوعیت خرید کالاهای خارجی را بر خود واجب بدانند، بیان کرد: برخی از مسئولان این حکم رهبری را با توصیه اشتباه گرفته اند، در صورتی که این یک حکم شرعی است و بر همه مسئولان و مردم اجرای آن واجب و لازم الاجرا است.

 

سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه صدا و سیما و رسانه های ما بایستی در فرهنگ سازی خرید کالاهای تولید داخل تلاش کنند، خاطرنشان کرد: خانواده ایرانی باید بداند که با خرید هر کالای خارجی یک شغل را در داخل کشور از بین می برد و بعد هم فریاد می زنیم که فرزندان ما بیکار هستند.

 

سجادی در پایان تصریح کرد: با خرید هر کالای ایرانی یک فرزند ایرانی شاغل می شود و این موضوع از جنبه سیاسی که حاکم شرع و ولی فقیه حکم آن را صادر کردند بر همه مسئولان و مردم رعایت آن واجب است.

انتهای پیام/