رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجاهدت‌طلبی بخش مهمی از سبک زندگی ملت ایران محسوب می‌شود و مسلمان کسی است که در انتظار مجاهدت باشد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا،

علی لاریجانی دقایق قبل در مراسم بیستمین یادواره ۱۴۸ شهید منطقه دودانگه شهرستان ساری در روستای تلاوک این شهرستان با تقدیر از همه کسانی که در بزرگداشت نام و یاد شهدا انقلاب اسلامی مشارکت می‌کنند، اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدا اقدام بسیار خوب برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا‌ست.

*روحیه مجاهدت و شهادت‌طلبی میراث گرانقدری در میان مردم است

وی برگزاری یادواره‌های شهدا را مایه عزت امروز ملت دانست و افزود: اگر دیروز شهدا با خون خود عزت و سربلندی را برای ملت ما به ارمغان آوردند امروز نیز برگزاری یادواره شهدا موجب عزت‌مندی آنان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روحیه مجاهدت و شهادت‌طلبی میراث گرانقدری در میان مردم است و این روحیه را شهدا با آگاهی انتخاب کردند و ملت ما نیز این راه را با آگاهی و بصیرت انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه اگر امام خمینی (ره) انقلاب را به پیروزی رساند به دلیل روحیه مجاهدت و شهادت‌طلبی ملت ایران بود و این سرمایه‌ای برای کشور ما است، ادامه داد: روحیه شهادت‌طلبی یک امر فردی و ثانوی نیست و مجاهدت‌طلبی بخش مهمی از سبک زندگی ملت ایران محسوب می‌شود و مسلمان کسی است که در انتظار مجاهدت باشد.

*کشورهای غربی با تبلیغات قدرت را جایگزین مجاهدت کردند

لاریجانی با بیان اینکه اگر استقامت و پایداری شود جنود الهی به کمک شما می‌آیند و این نوید خداوند است، تصریح کرد: متاسفانه مسیر زندگی مسلمانان بعد از مدت‌ها به مسائل دیگری آغشته شده و شرایط راستین را فراموش کردند و به دنیاطلبی پرداختند و به همین دلیل شرایط زندگی مسلمانات تغییر پیدا کرد.

وی گفت: بعد از جنگ جهانی کشورهای غربی، کشورهای اسلامی یک گرفتاری بزرگ پیدا کردند و همه ملل اسلامی دست نشانده شدند و سیطره قدرت‌های بزرگ بر آنان زیاد شد و اموال‌شان غارت شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره چرایی این وضع مسلمان اظهار کرد: از زمانی که مسلمان فکر جهاد و شهادت را از زندگی خود دور کردند در کنار آنان سرازیزی در زندگی سیاسی و اجتماعی آنان به وجود آمد و در این جا بود که کشورهای غربی با تبلیغات قدرت را جایگزین مجاهدت کردند.

وی با بیان اینکه بزرگی، کوچکی، کمی و زیادی جمعیت نقشی در تصمیم‌گیری کشورها ندارد، خاطرنشان کرد: وضع قیمت نفت را در چند ماهه اخیر مشاهده کردیم از ۱۱۰ دلار به ۴۶ دلار رسیده است به دلیل این است که کشورهای اسلامی مستقل فکر نمی‎کنند و روی پای خود نمی‎ایستند.

*باید کشورهای اسلامی به ملت خود تکیه کنند

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه ‌باید کشورهای اسلامی به ملت خود تکیه کنند، گفت: اینکه فکر شود کشورهای بزرگ به دنبال توسعه و ترقی کشورهای اسلامی هستند، فکر خامی است چرا که این کشورها به دنبال این هستند تا اموال‌ مسلمانان را به غارت ببرند که نمونه آن پایین آمدن قیمت نفت است که این مسئله بزرگ‌ترین ضربه را به مسلمانان وارد کرده است.

لاریجانی در این زمینه ادامه داد: این مسئله موجب ضرر به کل مسلمانان شد و خسران آن به ملت اسلامی رسید که از این نمونه‌ها زیاد است و این بلایی است که در منطقه ایجاد شده است.

وی با اشاره به تشکیل گروه‌های تکفیری گفت: گروه‌های تکفیری به جان مسلمانان افتادند و گروه‌های تروریستی در مناطقی از یمن، عراق، سوریه و لیبی حضور دارند مگر نه اینکه گروه‌های مسلمانان برادر هم هستند در صورتی که این گروه‌های تکفیری مسلمانان را می‌کشند و با افتخار قلب‌شان را می‌درند و سئوال این جا است که این گروه‌های تکفیری را چه کسانی به وجود آوردند.

* ۳۰ میلیارد دلار سلاح گروه‌های تروریستی از کجا تامین می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی وضعیت این گروه‌ها را مطالعه کنید می‌بینید که همان قدرت‌های بزرگ پشت آنها بوده و یکی از گروه‌های تروریستی در منطقه ۳۰ میلیارد دلار سلاح دارد لذا باید ببینیم که این سلاح‌ها از کجا آمده و از آسمان که نیامده و از سوی کشورهای بزرگ در اختیار آنان قرار داده شده و کشورهای سازنده سلاح از آنان خواستند تا سلاح را سمت ایران بگیرند.

وی با بیان اینکه یکی از سفیران کشورهای زورگو جلسه‌ای را با تروریست‌های کشور عراق گذاشته است، افزود: این تروریست‎ها مدت‌ها کشتار می‎کردند و گفتند ما حاضریم به شما سلاح و پول بدهیم به شرط آنکه روی سلاح را به سمت ایران بگیرید این در حالی است که در تبلیغات مدت‌ها گفته می‌شود باید با تروریست مبارزه کرد در حالی که در عمل این گونه نیست.

لاریجانی با اعلام اینکه کاهلی موضوعی است که مسلمان را به این روز انداخت و گرفتار این روزها شدند، اظهار کرد: به جای اینکه کشورهای اسلامی با هم برادر باشند هر کدام به یک قدرت وصل شدند و از سنت رسول خدا، زندگی مجاهدت‌آمیز و راه شهدا که رسول خدا برای مسلمان با تفکر مجاهدانه بود، جدا شدند.

*پیشرفت ایران تاکتیکی و مربوط به زمان خاصی نیست

وی در این زمینه ادامه داد: به فرموده پیامبر اکرم (ص) و اما علی(ع) اگر کسی لباس مجاهدت را درآورد لباس خواری به تن می‌کند و ایران اسلامی به دلیل رهنمودهایی که امام راحل به ملت ایرات دادند تفکر مجاهدانه و شهادت‌طلبانه در میان ملت رونق یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشرفت ایران تاکتیکی و مربوط به زمان خاصی نیست، گفت:‌ این راه و رسم مجاهدت را پذیرفتیم و راه شهدا در متن زندگی ملت ایران جاری است و فراموش شدنی نیست.

وی با اشاره به اینکه مسیر عزت‌مندی داریم و در این راه خون شهدای ملت ایران مثل مروارید می‌درخشد و سیمای درخشان شهدا در قلب و زندگی مردم وجود دارد، خاطرنشان کرد: یادشان را گرامی می‌داریم و می‌دانیم که یک شهید زمانی که از دنیا رخت بر‌می‌بنندد یک زندگی عزت‌مندانه پیدا می‌کند و برای مجاهدان در بهشت مرتبه خاصی وجود دارد و این مرتبه خاص برای انسان‌ها ارزش خاصی دارد.

لاریجانی متذکر شد: به همین دلیل اولیای خداوند در راه خدا به شهادت می‌رسند و یک ملتی که تکیه بر مجاهدت بزند سرافکنده نیست و اینکه ملت یران امروز عزت‌مند است و می‌تواند حرف خودش را به کرسی بنشاند به دلیل روحیه مجاهدت و شهادت طلبی است.

انتهای پیام/م