جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 1 March , 2024
پ
  • شناسه : 41031
  • 06 اسفند 1399 - 15:57
  • ۰ دیدگاه
در آیین بهره‌برداری از ۵۵۳۱ پروژه محرومیت‌زدایی در حاشیه شهر مشهد؛

فرمانده کل سپاه: دشمن تصور می‌کرد تحریم‌ها ملت ایران را می‌شکند/ در مقابل تحریم، پیشرفت کردیم

فرمانده کل سپاه: دشمن تصور می‌کرد تحریم‌ها ملت ایران را می‌شکند/ در مقابل تحریم، پیشرفت کردیم
فرمانده کل سپاه: دشمن تصور می‌کرد تحریم‌ها ملت ایران را می‌شکند/ در مقابل تحریم، پیشرفت کردیم
سرلشکر سلامی گفت: به ندرت می‌توان در تاریخ کشوری را یافت که در نقطه‌ای از عالم در برابر قدرت‌های شیطانی ایستاده باشد، مقاومت کند، پیشرفت کند و دشمن را مایوس کند و شکست بدهد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از صبح توس؛ سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در آیین رونمایی و بهره‌برداری از ۵۵۳۱ پروژه عمرانی اقتصاد مقاومتی و بیش از ۱۱ میلیون نفر خدمت‌رسانی در حاشیه شهر مشهد و مناطق کم‌برخوردار خراسان رضوی با اشاره  به میلاد با سعات امام علی(ع) اظهار کرد: مولود کعبه و شهید محراب آن امام عزیزی است که به شهادت رسید و او که هرگز بر سر سفره زرپرستان حاضر نمی شد و فرماندار خود را از این امر نهی کرد. او که همبازی فرزندان یتیم می شد تا غبار غم را از چهره کودکان بزداید و نان آور فقرا بود و دغدغه محرومان و مستضعفان داشت. در عالم معنا و تقوا و حلم هیچ کس نمی توانست در ارتفاعی که او قرار داشت نزدیک شود. این بخش بسیار کوچکی از تجلی روح ولایت علوی است که وقتی در پرتو انقلاب اسلامی در کشور تجلی یافت همان روح عدالت خواهانه و مستضعف گرایانه در شخصیت رهبران انقلاب اسلامی ظهور پیدا کرد.

وی در ادامه گفت: به فضل الهی ما امروز اراده مردان بزرگ را دیدیم و این تلاش های ارزنده و ثمربخش که نقطه آغاز راهی طولانی است برای شکستن فقر و محرومیت که از وعده های شیطان است. فقر و فحشا از وعده های شیطان است و مغفرت و فضل از وعده های الهی است.
فرمانده کل سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: انسان های با معرفت و باغیرت و متعصب به ایمان و دین و انساهایی با قلوب پراحساس و احساسات ژرف که در شرایطی سخت به یاری مردم نیازمند می شتابند نزد خداوند کریم و عزیز هستند و در فضل الهی با هدایت و بیرق داری نماینده ولی فقیه و با همراهی و تلاش و حرکت جهادی و انقلابی دستگاه ذی نقش و مردم نیک اندیش جریانی امید بخش که مشعل های امید در دل های مردم زنده می کند بوجود آمده است.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما در آغاز راه هستیم گفت: از مسئولانی که جوهر گرانقدر اخلاص و مجاهدت و ایثار و عاطفه و معرفت و ایمان عمیق که این چنین از قلوب جاری می شود و بر صفحه زمین نقش دل انگیز زدودن فقر و محرومیت را می نگارد تقدیر داریم.
وی افزود: واقعیت این است که انقلاب طلوع خورشید ولایت علوی بود و مسیر آن به سمت طلوع خورشید ولایت عظما پیش می رود و ما در این مسیر قرار داریم اما دشمنان خدا که هرگاه خورشید ولایی اسلام از افق هر سرزمینی طلوع کرده و اراده کردند نور خدا را خاموش کنند به صحنه آمدند و آرایش جهانی گرفتند و در برابر ایران و در برابر پیشوای انقلاب در هر دوره ای ولایت و امامت ایستادند و با صف آرایی کامل، تهاجم همه جانبه سیاسی نظامی، امنیتی و فرهنگی و اقتصادی و روانی  رسانه ای و تبلیغی داشتند.
سرلشکر سلامی خاطر نشان کرد: به ندرت می توان در تاریخ کشوری را یافت که در نقطه ای از عالم در برابر قدرت های شیطانی ایستاده باشد، مقاومت کند، آسیب نبیند، پیشرفت کند و دشمن را مایوس کند و شکست بدهد و نمی توان با محاسبات متعارف چنین عدم توازنی را در فضای قدرت و با نتیجه نامتوزان آن در میدان تاثیر تصور کرد.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: وقتی دشمنان ما را در تحریم های جهانی قرار دادند تصورهای جهان این بود که این [تحریم‌ها] ملت را می شکند و رهبری انقلاب و مردم دوام نمی آوررند و تسلیم می شوند. اما تصور مبهمی بوجود آمده بود که سرنوشت این ایستادگی و ثبات چه خواهد شد و چه کسی پیروز این میدان است؛ دوباره امام به صحنه آمده است و در نقطه مرکزی این صحنه ایستاده و مسلمانان را به یاری می طلبد.

سرلشکر سلامی در تکمیل سخنان خود افزود: دشمن هرچه می‌توانست تمام سرمایه مادی و تمام سرمایه فرهنگی و روانی خود را به صحنه آورد؛ جدی و مصمم بود و تلاش کرد تمام سیاست‌های جهانی شامل ارعاب نظامی و راه اندازی جنگ در منطقه را دنبال کند و همه را نیز با خود همراه کند و نصرت خداوند بر این ماجرای عبرت آموز سایه افکند و ایران به تنهایی توانست سیاست فشار حداکثری دشمنان را بشکند و مردم ایستادند. مردمی که از ماجرای مسجد کوفه عبرت گرفته بودند. مردم محشری به پا کردند و درود بر شرف و استقامت این مردم و بر صبر و شکیبایی و جوانمردی آنها و ثبات قدمشان.

وی با درود بر ذهن آزاد مردم ایران خاطرنشان کرد: آنها پرچم بی‌نظیری را در این تقابل تاریخی به اهتزاز درآوردند و همه دنیا صدای شکستن استخوانهای امپراتوری جهانی را شنیدند؛ امام و اسلام و مردم سه عنصری هستند که با یکدیگر پیوند دارند و جریان را تغییر می‌دهند؛ تاریخ می‌گوید این سه عنصر اساس هویت،‌ قدرت، استقامت، سرافرازی، حیثیت، کرامت و شرف ماست. با پیوند این سه عنصر عظیم امروز یک قدرت مسلط هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: با این سه عنصر در مقابل دشمنان خدا ایستاده‌ایم و آنچه امروز می‌بینیم یک جهاد بزرگ در مقابل دشمن است؛ ما به این میدان وارد شده‌ایم؛ همه مردم ورود کرده‌اند و آماده‌ایم و از سوی امام مسلمین دستور داریم که امکانات سپاه را تا حد ممکن برای کمک به مردم عزیز و شریف این مرز و بوم به کار بگیریم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه مکلف و موظفیم بی‌مزد و منت هرچه در توان داریم در اختیار مردم قرار دهیم، گفت: مردم آن قدر بر ما منت دارند که در سختی‌ها از ما حمایت و جوانانشان را در میدان جنگ به ما می‌سپارند و به اسلام تقدیم و برای نصرت دین خدا هدیه می‌کنند و حتی وقتی اشتباه می‌کنیم می‌بخشند؛ مردم روح بزرگی دارند و رفیع و منیع و صاحب‌ شان و مقدس و مومن هستند و ‌وظیفه داریم در هر میدانی که هر دشمنی این مردم عزیزمان را تهدید می‌کند آنجا حضور یابیم و این وظیفه ماست و منتی نیست.

وی افزود: اینکه مردم ما را به حضور می‌پذیرند و اجازه فداکاری می‌دهند باز هم متعلق به مردم است؛ هر دشمنی ما را تهدید کند می‌ایستیم چه دشمن آمریکا و اسرائیل باشد چه دشمن فقر و محرومیت باشد؛ باید این مرز و بوم در شان مردم “الگو و حاکمیت ولایی” باشد؛ دشمن می‌خواهد این فروغ را بگیرد اما اراده کرده‌ایم این گونه نشود و هرگز مشعل امید خاموش نمی‌شود.

سرلشکر سلامی گفت: دشمن تلاش کرد به سفره مردم هجوم آورد و به ذهن ما تهاجم کند اما مردم ما که روح بزرگ و عواطف عمیقی دارند راه را بر دشمن بستند و خواهند بست و این جریان ادامه خواهد داشت و ما ابتدای راه هستیم؛ با “فقر، محرومیت، فساد، تبعیض، آمریکا، انگلیس، نائبان منطقه‌ای آنها، تروریسم تکفیری و ناامنی” می‌جنگیم زیرا فلسفه وجودی ما این است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این سفر به مشهد مقدس از موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (مدرسه شهید اقبالی) در اسماعیل آباد مشهد نیز بازدید کرد و از نزدیک از اقدامات اولیای دانش‌آموزان در خوداشتغالی در مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد دیدار کردند.

 

آیین رونمایی و بهره‌برداری از ۵۵۳۱ پروژه عمرانی اقتصاد مقاومتی و بیش از ۱۱ میلیون نفر خدمت‌رسانی در حاشیه شهر مشهد و مناطق کم‌برخوردار خراسان رضوی با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران

 

انتهای پیام/

بهره‌برداری از بزرگراه مزداوند تا روستای گنبدلی محور مشهد- سرخس تا یک‌سال آینده 12 آذر 1401
فرماندار سرخس به «نسیم سرخس» خبر داد؛

بهره‌برداری از بزرگراه مزداوند تا روستای گنبدلی محور مشهد- سرخس تا یک‌سال آینده

نوری‌زاده گفت: پیمانکار شرکت دی هم‌اکنون با توان نیروی انسانی بالا و تجهیزات خوب در سه نقطه جاده اصلی مشهد به سرخس حدفاصل شهر مزداوند تا روستای گنبدلی مشغول کار است و این قول را به مردم می‌دهیم که با نظارت مستمر در مدت یک‌سال، این بزرگراه زیر بار ترافیک برود و ما شرمنده مردم نباشیم.

نماهنگ؛ «روایت انقلاب مردم مشهد» 16 بهمن 1400

نماهنگ؛ «روایت انقلاب مردم مشهد»

نماهنگ «روایت انقلاب مردم مشهد»، به حرکت‌های مردم مشهد در حمایت از انقلاب اسلامی و رویدادهای 7 بهمن تا 22 بهمن 57 در این شهر می‌پردازد.

بیمارستان‌های پذیرنده نوزاد معتاد در مشهد تعیین شدند 20 اسفند 1399
با پیگیری‌ معاون دادستان و «صبح توس» صورت گرفت؛

بیمارستان‌های پذیرنده نوزاد معتاد در مشهد تعیین شدند

عابدین زاده از تعامل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بهزیستی خبرداد و گفت: قرار بر این شد که نوزادان درگیر اعتیاد زیر 28 روز توسط بیمارستان‌های امام رضا، قائم و هاشمی نژاد، نوزادان 28 روز تا 7 سال توسط بیمارستان اکبر و کودکان 7 سال به بالا در بیمارستان ابن‌سینا مشهد تحت درمان قرار بگیرند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.