جمهوری اسلامی ایران درباره ممانعت نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان از کمک‌رسانی ایران به یمن، به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.
به گزارش نسیم سرخس، خبرگزاری رویترز گزارش داد که جمهوری اسلامی ایران درباره ممانعت نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان از کمک‌رسانی ایران به یمن، به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

«غلامعلی خوشرو» نماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت که شامگاه سه‌شنبه به‌وقت محلی ارسال شده است، نوشت: جمهوری اسلامی ایران به هر شکل ممکن تلاش کرده تا از آلام مردم یمن بکاهد؛ اما نیروهای ائتلاف از این تلاش‌ها جلوگیری کرده‌اند.

خوشرو افزود: حقیقت این است که نابودی زیرساخت‌های حمل و نقل در یمن توسط نیروهای ائتلاف، تأثیری منفی بر انتقال کمکهای انسانی داشته است.

این در حالی است که سازمان ملل اعلام کرده حدود ۱۲ میلیون نفر در کشور فقیر یمن نیازمند کمک هستند و از روز سه‌شنبه آتش‌بسی برای ارسال کمک به یمن اعلام شده است.

رویترز افزود: یک کشتی ایرانی حامل کمک برای مردم یمن روز دوشنبه عازم یکی از بنادر تحت کنترل نیروهای مقاومت مردمی در یمن شده است. ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که به نیروهای ائتلافی اجازه بازرسی از این محموله انسان‌دوستانه را نمی‌دهد.

این در حالیست که عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به‌جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده‌ای علیه یمن به اجرا گذاشت تا عبدربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تأمین می‌کنند، جلوگیری کند.

بیش از ۶ هفته است که مردم یمن در آتش نفرت آل سعود می‌سوزند و بر پایه آمارهای رسمی سازمان ملل متحد، در پی حملات ائتلاف سعودی به یمن تاکنون هزاران نفر کشته یا زخمی و دهها هزار نفر نیز آواره شده‌اند.

کارشناسان، حمله‌های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده‌اند.

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/