نقض تمامی شاخصه‌های حقوق بین‌الملل توسط آمریکا/ تجربه عینی برجام نشان داد که به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد
نقض تمامی شاخصه‌های حقوق بین‌الملل توسط آمریکا/ تجربه عینی برجام نشان داد که به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد
نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه سیاست‌های متقابل در برابر تحریم‌های جدید آمریکا باید عینی و اثرگذار باشد، گفت: تجربه عینی برجام نشان داد که به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، با اشاره به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران با حداکثر آرا در آمریکا اظهار کرد: باید در حوزه روابط بین‌الملل هم واقع‌گرا و هم عمل‌گرا باشیم.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: رمز واقع‌گرایی و عمل‌گرایی دل‌خوش کردن به موضوعاتی که در جنبه عینی حوزه سیاست خارجی اثری ندارد، نیست.

 

وی به تجربه برجام در سیاست خارجی اشاره و تصریح کرد: تجربه عینی برجام نشان داد که به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد، بنابراین در حوزه سیاست خارجی نمی‌توان بر روی یک سری وهنیات کار کرد.

 

قاضی‌زاده هاشمی بابیان اینکه تمامی شاخصه‌های حقوق بین‌الملل توسط آمریکایی‌ها در حال نقض شدن است، بیان داشت: قواعد جهانی و بین‌المللی وجود دارد که باید در عرصه بین‌الملل بر روی این حقوق ایستادگی کنیم و دلیلی وجود ندارد که تمامی شاخصه‌های حقوق بین‌الملل توسط یک کشوری همچون آمریکا نقض شود و تسلیم تصمیمات سلیقه‌ای و کوتاه‌مدت یک دولت قرار بگیرد.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر پاسخ قاطعانه دولت و وزارت امور خارجه در برابر اقدامات آمریکایی‌ها، اظهار کرد: یک روزی سیاست‌های تحریم و فشار توسط یک قدرت انجام می‌شد، اما امروز سیاست‌های منطقه‌ای تحریم و فشار توسط یک دولتی همچون عربستان هم شکل می‌گیرد.

 

وی تأکید کرد: وضع روابط جهانی و بین‌المللی‌مان نه‌تنها ارتقای شاخص پیدا نکرده، بلکه می‌بینیم یک سری کشورهای دسته چندم هم برای حوزه روابط خارجی ما تعیین تکلیف می‌کنند.

 

قاضی‌زاده هاشمی بیان داشت: سیاست‌های مقتدرانه، محکم و متقابلی در برابر تحریم‌های جدید آمریکا باید شکل بگیرد و این اقدامات متقابل باید عینی و اثرگذار باشد.

 

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات متقابل به معنی این نیست که در حوزه منطقه‌ای تنش ایجاد شود، بلکه این اثرگذاری یعنی بر مواضعمان ایستادگی داشته و موضع‌گیری‌های قاطع و دارای پیام واحد و هدفمند داشته باشیم.

 

وی عنوان کرد: در برابر اقدامات خصمانه آمریکایی‌ها و عرصه بین‌المللی نیازمند یک اتحاد و انسجام داخلی هستیم.

 

قاضی‌زاده هاشمی اظهار داشت: اعمال تحریم‌های جدید و فشارهایی که در حال وارد شدن است، نشان می‌دهد موضوع هسته‌ای بهانه‌ای بیش نبوده و آمریکایی‌ها این مسیر را تازه پیدا کرده‌اند که سعی کنند با اعمال فشارهای اقتصادی ما را از اصول و مواضعمان عقب برانند.

انتهای پیام/