تولید ۱۳۲ هزار تن گوگرد در پالایشگاه گاز سرخس
تولید ۱۳۲ هزار تن گوگرد در پالایشگاه گاز سرخس
رئیس بهره‌برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از تولید بیش از 132 هزار تن گوگرد در سه‌ماهه نخست امسال در این مجتمع گازی خبر داد.

یحیی فیضی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، اظهار کرد: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوگرد در سطح کشور به شمار می‌رود و تولیدات این مجتمع در زمینه گوگرد در بازار داخلی و بازارهای خارجی ازجمله کشورهای چین و هند دارای مشتریان بالقوه‌ای است.

 

رئیس بهره‌برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس افزود: در سه‌ماهه نخست امسال ۱۳۲ هزار و ۸۹۷ تن گوگرد در این مجتمع گازی تولید شده است.

 

وی در ادامه دیگر تولیدات این پالایشگاه را در بهار امسال تشریح و اضافه کرد: میزان گاز ترش دریافتی از چاه‌های منطقه عملیاتی خانگیران به میزان سه میلیارد و ۲۱۷ میلیون مترمکعب و گاز شیرین دریافتی به میزان ۵۹ میلیون مترمکعب بوده است.

 

فیضی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت، تولید میعانات در پالایشگاه خانگیران به میزان ۱۶ هزار و ۷۴۶ مترمکعب بوده است.

 

رئیس بهره‌برداری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در ادامه به فعالیت مجتمع ذخیره‌سازی شوریجه در منطقه عملیاتی خانگیران اشاره کرد و بیان داشت: در سه‌ماهه نخست سال ۹۵ میزان گاز تزریقی به مخزن ۵۵۰ میلیون مترمکعب بوده است و این میزان تزریق گاز به مخزن در سه‌ماهه ۹۶ به ۶۲۵ میلیون مترمکعب رسیده است که سیزده و نیم درصد افزایش تزریق را نشان می‌دهد.

 

تولیدات پالایشگاه گاز سرخس شامل گاز طبیعی، گوگرد و مایعات گازی است و گاز طبیعی شش استان حوزه شمال و شمال شرق کشور شامل خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، گلستان، مازندران و بخشی از استان سمنان توسط این پالایشگاه تأمین می‌شود.

انتهای پیام/