پادشاه عربستان پس از اعلام عدم حضور در نشست کمپ دیوید با رئیس جمهور آمریکا تلفنی گفتگو کرد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، پادشاه عربستان پس از اعلام عدم حضور در نشست کمپ دیوید با رئیس جمهور آمریکا تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فاکس نیوز، کاخ سفید اعلام کرد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا دوشنبه با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی تلفنی گفتگو کرد.

این تماس پس از آن صورت می گیرد که ریاض اعلام کرد ملک سلمان در نشست سران آمریکا و ۶ کشور شورای همکاری خلیج فارس که قرار است این هفته در کمپ دیوید برگزار شود شرکت نخواهد کرد.

کاخ سفید این تماس را برای “معذرت خواهی” ملک سلمان از عدم حضور در واشنگتن عنوان کرد

در این تماس دو طرف درباره اهمیت دستیابی به توافق هسته ای با ایران برای تضمین صلح آمیز بودن آن گفتگو کردند.  همچنین باراک اوباما اجرای آتش بس در یمن را به شاه سعودی ” تبریک” گفت.

عربستان سعودی اعلام کرد شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد این کشور و شاهزاده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع را به جای ملک سلمان به این نشست خواهد فرستاد.
بسیاری از رسانه های غربی این اقدام را به علت تنش در روابط بین دو کشور به علت مخالفت عربستان سعودی با توافق پیشنهادی با ایران درباره برنامه هسته ای این کشور تفسیر کرده اند.

 

انتهای پیام/م