رئیس سازمان انرژی اتمی درباره روند مذاکرات ایران و 1+5 با بیان اینکه مذاکرات به خوبی پیش می‌رود گفت: مذاکره کنندگان به خوبی از منافع و حاکمیت ملی دفاع می‌کنند و هیچ چیزی خارج از چارچوب تعیین شده توسط مسئولان نظام، عمل نخواهد شد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (یکشنبه) در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای هسته‌ای در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران درباره روند مذاکرات ایران و ۱+۵ با بیان اینکه مذاکرات به خوبی پیش می‌رود، ر خصوص مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره راه حل جامع هسته‌ای عنوان کرد: در جلساتی که اخیراً داشتم عنوان شده که طرف مقابل سوالاتی درباره مباحثی که مورد تفاهم قرار گرفته مطرح می‌کنند که البته نمی‌خواهم این موضوع را باز کنم.

وی گفت: مذاکره کنندگان به خوبی از منافع و حاکمیت ملی دفاع می‌کنند و هیچ چیزی خارج از چارچوب تعیین شده توسط مسئولان نظام، عمل نخواهد شد و انشاء الله هر آنچه مورد توافق قرار گیرد قطعاً براساس توافقی است که در داخل کشور در بین مسئولان نسبت به آن اجماع حاصل شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره احداث بیمارستان تخصصی هسته‌ای گفت: این بیمارستان که قرار است در تهران احداث شود بسیار وسیع خواهد بود و در آینده تجهیزاتی در آن نصب می‌شود که برای اولین بار در خاورمیانه است و از این طریق می‌توانیم جلوی خروج بسیاری از بیماران صعب العلاج که برای درمان به برخی از کشورهای خارجی بگیریم و علاوه بر آن زمینه‌ای را برای توریسم درمانی فراهم کنیم.

صالحی عنوان کرد: این بیمارستان با هزینه بسیار سنگینی احداث می‌شود که سازمان انرژی اتمی توانسته بخشی از هزینه آن را تأمین کند که در حال توافق با شهرداری هستیم و پس از قطعی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/م