معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی اموردام با بیان اینکه ذخایر مرغ‌مان در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزارتن است، گفت:قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان به اندازه‌ای که شب عید گران شد، بالا نمی‌رود.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فردا، عباس والوزی درمورد مباحث مطرح شده مبنی بر افزایش قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان و در پاسخ به این پرسش که همانند ایام نوروز احتمال افزایش قیمت این کالا به بیش از ۸ هزار تومان وجود دارد؟ اظهارداشت: قیمت این کالا در ماه مبارک رمضان به اندازه‌‌ای که طی ایام نوروز افزایش پیدا کرده بود، بالا نمی‌رود.

وی  با بیان اینکه شرکت پشتیبانی اموردام مدتی‌ است توزیع ذخایر مرغ منجمد به بازار را متوقف کرده است، افزود: ما در ماه مبارک رمضان با توزیع ذخایر موجود، بازار را مدیریت می‌کنیم، ضمن اینکه ذخایر مرغ منجمد شرکت پشتییانی در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزارتن است و این ذخایر برای مدیریت بازار ماه رمضان به کار گفته می‌شود.

والوزی با بیان اینکه قیمت شب عید مجددا در ماه مبارک رمضان برای مرغ تکرار نخواهد شد، اضافه کرد: نمی‌توان پیش‌بینی کرد حداکثر قیمت مرغ در این ماه چقدر خواهد بود اما به بیش از ۸ تومان نخواهد رسید.

این مقام مسئول گفت: ما قصد داریم برای قیمت ۷ هزار تومان که قیمت منطقی این کالاست، برنامه‌ریزی کنیم.

والوزی با اشاره به اینکه جمع‌آوری مرغ مازاد از بازار همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: تحویل مرغ به شرکت پشتیبانی برای مرغ‌داران اختیاری است، یعنی اگر مرغ‌داری بتواند کالای خود را با قیمتی بهتر بفروشد، آن را در اختیار شرکت پشتیبانی قرار نمی‌دهد اما در صورتی‌که  قیمت بازار کمتر از قیمت جمع‌آوری شرکت پشتیبانی باشد تولیدکنندگان کالا‌یشان را به ما تحویل می‌دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر خرید مرغ مازاد به شکل محدود انجام می‌شود، افزود: میزان خرید ما روزانه حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن بوده که طی سه روز اخیر این میزان به ۴۰۰ تن کاهش پیدا کرده ضمن اینکه شرکت پشتیبانی طی این دوره جمع‌آوری مرغ مازاد، حدود ۱۴ هزارتن از این کالا را خریداری کرده است

 

انتهای پیام/م