فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه در کشور مشکل کاربردی و تجاری سازی وجود دارد گفت: محصولات خارجی را راحت‌تر از محصولات داخلی می‌خریم و به کشور می‌آوریم و این مشکل اصلی علم و فناوری است.
به گزارش نسیم سرخس، سرلشکر جعفری فرمانده سپاه پاسداران عصر امروز در چهارمین جشنواره جهادگران علم و فناوری که در نمایشگاه دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد گفت: نکته بسیار حائز اهمیت این است که ما در کشور جهادگر علم و فناوری فراوان داریم و افرادی که بتوانند نیازهای مختلف کشور را در تمام بخش ها برآورده کنند بسیار هستند.

وی ادامه داد: ضعف و مشکل ما در مدیریت، اعلام نیاز و اتصال محصول و توانمندی ایجاد شده به تولید و کاربردی کردن آن است. این خلاء مدیریتی در سطح راهبردی وجود دارد و باید برای این ضعف چاره اندیشی کنیم و از سردار غیب پرور می‌خواهم که با پیگیری‌شان سعی کنند این اتصال را انجام دهند تا در بخش هایی که نیاز داریم از این محصولات استفاده کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران بیان داشت: در کشور مشکل کاربردی و تجاری سازی وجود دارد و محصولات خارجی را راحت‌تر می‌خریم و به داخل کشور می‌آوریم و این مشکل اصلی علم و فناوری است؛ امیدواریم در مجموعه سپاه بتوانیم این سیستم را راه اندازی کنیم.

سرلشکر جعفری اظهار داشت: باید ابتدا در بخش های مختلف سپاه نیازها را بسنجیم و به تولیدکنندگان سفارش دهیم تا برای بخش های مختلف الگوگیری شود.

وی تصریح کرد: مجموعه سپاه در تمام عرصه‌ها دست دارد بخصوص اخیراً برای کمک به اقتصاد مقاومتی وارد عرصه های کشاورزی هم شده  و ان شالله ابتداً سپاه خواهان و خریدار محصولات فناوری داخلی باشد و سپس در بخش های مختلف کشور هم توسعه یابد؛ در این‌صورت مشکلاتی که جهادگران علم و فناوری دارند را شاهد نیستیم.

منبع: فارس
انتهای پیام/