امام‌جمعه مشهد مقدس سخنان مسؤولان را بیان همان فکت شیت آمریکایی دانست و گفت: این حرف‌ها همان فکت شیتی است که آمریکا روز اول بعد از بیانیه لوزان صادر کرد.
به گزارش نسیم سرخس به نقل از صبح توس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس با اشاره به حضور گسترده و پررنگ جوانان در مراسم معنوی اعتکاف، گفت: اعتکاف ۷۰۰ هزارنفره در کشور که بیشتر آنان را جوانان تشکیل دادند، یک مانور از سبقه دینی و جریان حاکمیت دین‌مداری در جامعه برای دوست و دشمن است.

وی، مسؤولان کشور را آسمانی‌ترین مدیران دنیا توصیف و بیان کرد: در سطح رییس‌جمهورهای کره زمین، در صف وزرای کشورها و نمایندگان مجلس ما در صف همه پارلمان‌های سراسر دنیا، به‌عنوان آسمانی‌ترین، خدایی‌ترین و مقدس‌ترین مدیران کره زمین شناخته می‌شوند زیرا مسؤولیت جامعه‌ای دین‌مدار را به عهده‌دارند.

 

امام‌جمعه مشهد مقدس ادامه داد: دشمنان می‌خواهند این بساط را جمع کنند، اگر بنا شد ایران برای دیگر ملت‌ها الگو شود، سفره استکبار و جهان خواران در جهان جمع خواهد شد و دیگر نمی‌توانند انسان‌ها را به استخدام خود دربیاورند ازاین‌رو آنان به دنبال برچیدن سفره دین‌مداری از این جامعه هستند.

 

دشمن می‌خواهد ایران تسلیم قدرت‌های استکباری شود

وی به اعتراف آمریکا در خصوص هدف اصلی مذاکره با ایران اشاره و اظهار کرد: آمریکا نشان داد در این مذاکرات تنها به دنبال نابود کردن تمام تأسیسات هسته‌ای ما است، تحریم‌ها باقی خواهد ماند تا این ملت و دولت برده استکبار جهانی شوند.

 

عضو خبرگان رهبری بابیان این‌که تجربه نشان داده که آمریکا چگونه کشورها و ملت‌های مقاوم را با شیطنت‌های نابکارانه تسلیم منافع خود کرده است، عنوان کرد: آمریکایی‌ها دو بار با ترفندهای شیطانی سیاستمداران ما را فریب داده و منافع خود را تأمین کرده است، اولین بار در جریان نشست الجزایر که برخی سیاستمداران خشک‌مغز که امروز به‌عنوان فتنه‌گر شناخته می‌شوند کاری کردند که آمریکا گروگان‌های خود را به‌صورت خنثی و مفت از دست ما خارج کرد.

 

قهرمان‌پروری رهبر معظم انقلاب پیشرفت هسته‌ای را رقم زد

وی به نشست سعدآباد و پلمپ تأسیسات هسته‌ای در آن دوره اشاره و بیان کرد: همین آمریکا بعدازاین که فناوری هسته‌ای ما در دنیا نمایان شد، در نشست سعدآباد برخی سیاستمداران آن روز کشور را فریب داد و بر تأسیسات هسته‌ای ما پلمپ زدند؛ اگر قهرمان آفرینی رهبر معظم انقلاب نبود و دستور شکستن پلمپ‌ها را نمی‌داد، امروز این رشد فناوری هسته‌ای وجود نداشت.

 

آیت‌الله علم‌الهدی بابیان این‌که از حضور تیم مذاکره‌کننده در میان عده‌ای گرگ نگرانیم، گفت: روز اول رهبر معظم انقلاب گفتند «به این مذاکرات خوش‌بین نیستم»، مردم آقای رییس‌جمهور را انتخاب کرده و دولت تشکیل شد، رییس‌جمهور گفت بدون حل اختلاف هسته‌ای نمی‌تواند اقتصاد کشور را اداره کند و رهبری هم مانع این طرح نشدند اما موضع خود را از ابتدا بیان کردند.

 

وی با تأکید بر این‌که آنچه ما را در موضوع مذاکرات نگران کرده، وجود زاویه با کلام رهبری است، خاطرنشان کرد: امروز تنها راه‌حل ما این است که عزیزان مورد اعتماد ما که در این مذاکرات شرکت می‌کنند به‌اندازه یک خردل از مواضع رهبری زاویه پیدا نکنند.

 

وجود زاویه برخی مسؤولان با کلام رهبری

امام‌جمعه مشهد مقدس به وجود اولین زاویه مسؤولان مذاکره‌کننده با کلام رهبری اشاره و بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، «در روز توافق باید همه تحریم‌ها یکجا لغو شود»، بعد مسؤولان گفتند «روز اجرای توافق»؛ اینجا یک زاویه با حرف رهبری ایجاد شد؛ معاون وزارت خارجه نیز در مصاحبه خبر ویژه، گفت «در روز توافق، آمریکا اعلام خواهد کرد که تحریم‌ها را لغو خواهد کرد».

 

وی افزود: از پیش از انقلاب تا به امروز صدها نمونه وجود دارد که آمریکا موضوعی را اعلام کرده و بلافاصله خلاف آن را اجرا کرده است، روز توافق می‌خواهد اعلام کند لغو خواهد کرد؟ ضامن اجرای این لغو چیست؟ این زاویه با موضع رهبری است.

 

مسؤولان ما امروز همان فکت شیت آمریکایی را بیان می‌کنند

آیت‌الله علم‌الهدی به بازه زمانی لغو تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: ایشان در مصاحبه خود گفته‌اند «بازه زمانی لغو تحریم‌ها در توافق گنجانده می‌شود»، مگر لغو تحریم‌ها بازه زمانی دارد؟ رهبر معظم انقلاب می‌گویند روز توافق همه تحریم‌ها باید یکجا لغو شود، شما هنوز حرف از بازه زمانی لغو تحریم‌ها می‌زنید؟

 

وی، سخنان مسؤولان را بیان همان فکت شیت آمریکا دانست و ادامه داد: این حرف‌ها همان فکت شیتی است که آمریکا روز اول بعد از بیانیه لوزان صادر کرد.

 

هرچه می‌خواهید فحش دهید، بزدل و ترسو شمایید که از تجهیزات نظامی آمریکا می‌ترسید

عضو خبرگان رهبری با انتقاد شدید از موضع‌گیری‌های صورت گرفته در مقابل تهدیدهای آمریکا، تصریح کرد: ما نگران و دلواپس هستیم، هرچه می‌خواهد به دلواپسان فحش دهید، بگویید دلواپسان ترسو و بزدل هستند اما ترسو و بزدل شمایید که از تجهیزات نظامی آمریکا می‌ترسید، ما سینه سپر کرده‌ایم و نگران از دست دادن حاصل خون صدها هزار شهید، آرمان‌های امام، پیامبر و امام زمان هستیم.

 

وی با طرح این سؤال که در چه زمانی باید دولت و ملت نسبت به یکدیگر همدلی و هم‌زبانی داشته باشند، یادآور شد: ملت ایران در همه نمازهای جمعه می‌گویند «مرگ بر آل سعود»، امروز نیز در تمام کشور راهپیمایی می‌کنند و می‌گویند «مرگ بر آل سعود»، این ملت قبول ندارد که متولی سیاست خارجی آنان در دولت به وزیر خارجه عربستان تبریک بگوید.

 

تبریک به آل سعود چه همدلی و هم‌زبانی است؟

آیت‌الله علم‌الهدی با یادآوری این نکته که رژیم آل سعود عامل کشتار زنان و خردسالان یمنی است، اظهار کرد: آنان بچه کش و مسلمان کش هستند، شما به آنان تبریک می‌گویید؟ ملت می‌گوید مرگ بر آل سعود و شما به آل سعود تبریک می‌گویید؟ این چه هم‌زبانی دولت و ملت است؟

انتهای پیام/