مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور را تشریح کرد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از ایسنا، احد وظیفه با اشاره به نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز گفت: طی روز چهارشنبه بارش پراکنده گاهی با رعد وبرق در شمال غرب، جنوب شرق و پاره ای نقاط جنوب و روز پنج شنبه در شمال غرب، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: در روز جمعه با نزدیک شدن سامانه بارشی به کشور، افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق در استان های مرزی واقع در شمال غرب تا جنوب غرب آغاز می شود و به‌تدریج به نیمه غربی کشور گسترش می یابد که این سامانه در روز شنبه و یکشنبه در نیمه غربی کشور تقویت می شود و در روز یکشنبه به شمال شرق کشور نیز گسترش خواهد داشت.

وی برای جمعه برای استانهای واقع در جنوب غرب و غرب کشور در بعضی ساعات پدیده گرد و خاک را پیش بینی کرد و افزود: همچنین دمای هوا در سواحل شمالی کشور در روز چهارشنبه و پنج شنبه بطور قابل ملاحظه‌ای افزایش می یابد که در ساعات بعدازظهر و شب سرعت وزش باد در استان اردبیل و پاره ای نقاط استان گیلان افزایش می یابد.

به گفته وظیفه، فردا استان همدان ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر، سردترین و استان خوزستان با بیشینه دمای ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر، گرم‌ترین استان کشور خواهد بود.

وی درباره وضعیت جوی استان تهران افزود: آسمان پایتخت برای فردا کمی ابری و وزش باد و رشد ابر درارتفاعات با حداقل و حداکثر دمای ۱۸ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روزجمعه شنبه آسمان تهران کمی ابری بتدریج افزایش ابر در اواخروقت بارش پراکنده گاهی رعد وبرق و وزش باد با دمای حداقل و حداکثر ۱۷ و ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد بود.

انتهای پیام/