رایزن نمایندگی ایران در نیویورک با استفاده از حق پاسخگویی در عکس‌العمل به یاوه‌سرایی‌های نتانیاهو در جوابیه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد: نماینده این رژیم یک بار دیگر از تریبون مجمع عمومی برای فریب دنیا استفاده کرد.

به گزارش نسیم سرخس حسین ملکی تاکید کرد: نتانیاهو به‌طور مطول فقط راجع به مسائل جانبی و حاشیه‌یی صحبت کرد که اساسا با موضوع اصلی فلسطین در چندین دهه گذشته که شامل دزدی زمین و اشغال نظامی سرزمین فلسطین توسط رژیم اشغالگر فلسطین است، ارتباطی ندارد.

او تصریح کرد: تا زمانی که اشغال سرزمین ادامه دارد، مردم هرگز از جنگ علیه اشغالگر دست نخواهند کشید.
ملکی در ادامه گفت: نماینده رژیم اسراییل در سخنانشد به‌خاطر پیشرفت‌های این رژیم به خودش تبریک گفت و سعی کرد که این واقعیت –  مبنی بر این که او و دوستانش هر چه در توان داشتند برای تحمیل بدبختی و ناامیدی بر مردم تحت اشغال‌شان کوتاهی نکردند- را بر حضار بپوشانند. او هم‌چنین مثل همیشه تلاش کرد ذهن دنیا را زرادخانه بمب‌های اتمی و سلاح‌های شیمیایی و سیاست نظامی‌گری دائمی خود که اکنون چندین دهه است که ادامه دارد، منحرف کند. لذا مثل همیشه ادعاهایی بی‌اساس را علیه دولت جمهوری اسلامی ایران تکرار کرد و ایران را به رهبری تروریسم متهم کرد و مثل گذشته دلیلی برای این ادعای خود به شنوندگان ارائه نداد و این در حالی است که ایران در خط مقدم جبهه علیه تروریسم در منطقه است و بر خلاف ادعای وی، به عنوان یک حقیقت ثابت شده عوامل صهیونیست به تروریست‌های داعش که در سرزمین سوریه فعال بوده و در مجاورت مرز اسراییل هستند، کمک می‌کنند. اکنون شواهد و قرائن فراوانی وجود دارد که تروریست‌های داعش با استفاده از تسهیلات فراهم شده در بیمارستان‌های اسراییلی مورد پذیرش قرار گرفته و درمان می‌شوند. اسراییلی‌ها ادعا کرده‌اند که آن‌ها به‌خاطر نوع‌دوستی این خدمات را به تروریست‌های داعش ارائه می‌دهند!
وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: نماینده رژیم اسراییل یعنی رژیمی که تا بن دندان به سلاح‌های شیمیایی و اتمی مسلح است و هرگز در به‌کارگیری آن‌ها علیه شهروندان بی‌دفاع فلسطینی تردیدی نمی‌کند، بار دیگر به لفاظی و مزخرفات خود علیه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران ادامه داد. انزوای این رژیم و تلاش رییس آن برای حاصل نشدن توافق در مورد پرونده هسته‌ای ایران به وضوح نشان می‌دهد که هیچ رهبر و هیچ دولتی در جهان هرگز این جعلیات علیه ایران را جدی نمی‌گیرد.
ملکی در پایان با انتقاد از این اظهارات و اشاره به بخشی از سخنان نتیانیاهو مبنی بر توسعه‌طلبی ایران گفت: سخنان نماینده اسراییل مضحک و خنده‌دار است زیرا سخنزان، خود یکی از آن کسانی است که بر اشغالگری سرزمین‌های مردم تاکید می‌کند و همانگونه که در مارس ۲۰۱۵ به صراحت اعلام کرد، هر گونه امکان تشکیل دولت فلسطینی را رد می‌کند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/