آغاز تعمیرات اساسی در پالایشگاه گاز سرخس
آغاز تعمیرات اساسی در پالایشگاه گاز سرخس
رئیس تعمیرات اساسی و نوسازی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از آغاز تعمیرات اساسی این شرکت در سال جاری خبر داد.

محمد یوسفیان در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، گفت: تعمیرات اساسی به روال هر سال از اواخر فروردین ماه آغاز و طبق برنامه پیش بینی شده تا پایان شهریور ماه به اتمام می رسد.

 

وی با بیان اینکه زمان انجام تعمیرات اساسی پالایشگاه خانگیران در سال جاری ۱۵۴ روز می باشد اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی دقیق و پایش برنامه ها و اجرای سیستم RBI (کنترل ریسک ها روی هر تجهیز) سعی می شود، تعمیرات اساسی با استفاده از تجهیزات به روز شده در حداقل زمان انجام شود.

 

رییس تعمیرات اساسی پالایشگاه گاز سرخس با بیان اینکه پالایشگاه خانگیران در فصل تابستان دمای ۴۸ درجه و در زمستان دمای ۲۶ درجه سانتیگراد زیر صفر را تجربه کرده است گفت: به منظور آماده سازی واحدهای عملیاتی برای تولید بی وقفه گاز در ماه های سرد سال، تعمیرات اساسی پالایشگاه همه ساله در نیمه اول سال و روزهای گرم تابستان انجام می شود.

 

یوسفیان ادامه داد: تعمیرات اساسی سال جاری پالایشگاه خانگیران در ۱۵ واحد عملیاتی شامل دو واحد شیرین سازی گاز ترش، دو واحد بازیافت گوگرد، یک واحد نم زدایی گاز شیرین، یک واحد ذخیره سازی گاز طبیعی، واحد احیای آب ترش، واحد تقطیر مایعات نفتی، واحد تثبیت مایعات گازی، پنج دستگاه بویلر فشار قوی و فشار ضعیف و واحد دانه بندی گوگرد انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه تعمیرات اساسی پالایشگاه یک رویداد مهم و حساس برای پالایشگاه و تولید پایدار می باشد افزود: ما خدمتگزار مردم هستیم و انتظار داریم مردم با مصرف بهینه گاز ما را در انجام ماموریت یاری کنند.

 

به گفته وی تمام کارهای تعمیراتی در این پالایشگاه توسط پیمانکاران و افراد بومی منطقه انجام می شود.

انتهای پیام /ب