یک پایگاه خبری لبنانی در پی اظهارات دیشب دبیر کل حزب ‌الله لبنان مبنی بر تخریب اماکن مقدس از سوی آل سعود، اقدام به انتشار اسناد مربوط به این اقدامات کرد.
 به گزارش نسیم سرخس، پایگاه خبری العهد لبنان اعلام کرد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب ‌الله لبنان در سخنرانی دیشب خود از اقدام آل سعود به تخریب تمامی آثار و نشانه‌های دینی و تاریخی پیامبر اکرم اسلام (ص) و منازل و آثار صحابه و مقبره‌های آن ها و آثار تاریخی اشاره کرد.

موضوعی که سید حسن نصرالله در سخنرانی خود در مراسم اعلام همبستگی با ملت یمن در برابر تجاوز وحشیانه آل سعود به آن اشاره کرد، مبتنی بر ادله و واقعیت ‌هایی از اقدامات آل سعود بر ضد اماکن مقدسه در حجاز است که روزنامه الکون در شماره ۵۲۶ خود که مربوط به دهه ۲۰ قرن گذشته میلادی است، به صورت مصور به آن پرداخته و در تیتر خود نیز نوشته است که آل سعود حرم های صحابه پیامبر را تخریب کرد.

آنچه که سید حسن نصرالله درباره آل سعود افشا کرد

این روزنامه مصری که از سوی مجله الکفاح العربی منتشر می شد، تصریح کرد که تجاوز آل سعود به حرم صحابه پیامبر و آثار دینی و تاریخی بیش از یک سال ادامه پیدا کرد و مقبره‌ های متعددی در مکه و مدینه را در بر گرفت. اوج تجاوز آن‌ها به مقدسات دینی تخریب حرم ائمه اطهار از خاندان پیامبر اکرم اسلام در قبرستان بقیع بود که در ۲۰ آوریل سال ۱۹۲۶ صورت گرفت.

اظهارات سیدحسن نصر الله در سخنرانی دیشب مبنی بر اینکه آل سعود به دنبال تخریب حرم پیامبر (ص) نیز بوده، متکی به اسناد، روزنامه‌ها و مجلات ادبی صادرشده در دهه ۲۰ قرن گذشته میلادی بود که واقعیت‌های مربوط به این تجاوزهای مکرر را منتشر کردند. از جمله این مطبوعات مجله تصویری الطائف است که در تاریخ ۷ سپتامبر ۱۹۲۵ در مصر منتشر شد. مجله المصور مصر نیز در تاریخ ۴ دسامبر سال ۱۹۲۵ به این موضوع پرداخت و مجله العراق در بغداد نیز در آوریل سال ۱۹۲۶ وقایع مربوط به تخریب مزار ائمه بقیع در شهر مدینه منوره را پوشش داد.

مهم‌ترین این اسناد مربوط به تلاش وهابیت برای توهین به قبر شریف پیامبر(ص) است. محمد فواد تحلیلگر مسائل علمی در مرکز مطالعات استراتژیک قضایا الخلیج در گزارشی که مربوط به “دین و دولت در عربستان سعودی” بود، نوشت که جریان الاخوان شاخه نظامی جنبش وهابیت به عنوان فاتح وارد مکه و مدینه شدند. آن‌ها می‌خواستند این دو شهر را از “بدعت ها” پاکسازی کنند و به همین علت آثار تاریخی را از بین بردند و آثار دینی را تخریب کردند. آن‌ها حتی به مسجدالنبی نیز حمله کردند. در گزارش کنسولگری آمریکا در شهر عدن در تاریخ ۱۷ آگوست ۱۹۲۶ آمده است که فرزند سعود حتی به قبر پیامبر نیز تیراندازی کرد.

در خبر روزنامه الکون آمده است که خاندان آل سعود خانه‌ای که پیامبر اسلام در آن به دنیا آمده بود در منطقه شعب الهواشم را تخریب کردند. آن‌ها همچنین منزل حضرت خدیجه همسر پیامبر را نیز تخریب کردند.

آنچه که سید حسن نصرالله درباره آل سعود افشا کرد

آنچه که سید حسن نصرالله درباره آل سعود افشا کرد

آل سعود خانه حضرت فاطمه سلام الله علیها را که در محله زقاق الحجر در مکه قرار داشت را از بین بردند. آن‌ها همچنین خانه ابوبکر واقع در المسفله، خانه حمزه بن عبدالمطلب عموی پیامبر و اولین شهید اسلام، خانه الارقم، مقبره شهدا در منطقه المعلی، مقبره شهدای بدر، منزل محل تولد حضرت علی (ع) و امام حسن و امام حسین را نیز تخریب کردند.

آل سعود بقیع الغرقد و محل دفن تعدای از مهاجران و انصار از صحابه پیامبر را تخریب کردند. آن ها همچنین سعی کردند مقبره مطهر پیامبر اسلام را نیز در مدینه منوره تخریب کنند، اما وقتی جنجال گسترده ای بر ضد اقدامات آنها در دنیای اسلام به راه افتاد، از نیت خود عقب نشستند.

آنچه گفته شد تنها بخشی از دلایل موجود در مورد حجم خطرهای خاندان آل سعود به تفکر و فرهنگ وهابیت است. اقدامات شرم ‌آور و وحشتناکی که در این برهه تاریخ از سوی وابستگان عبدالعزیز آل سعود انجام شده، برگرفته از تفکرات آنها در مورد تخریب تمامی آثار دینی و تاریخی پیامبر اسلام و صحابه و حرم‌ها و مقبره آن‌ها و آثار تاریخی است.

این واقعیت آن چیزی است که سید حسن نصرالله در سخنرانی خود دیشب خود به آن اشاره و تأکید کرد: آن‌ها همه چیز را تخریب کردند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/