رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: داعش و هم پیمانان آن زیر چرخ های تحولات آینده حذف خواهند شد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فارس، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تبیین تحولات جاری در منطقه و عقیم ماندن سیاست ها و سناریوهای دشمنان اسلام اظهار داشت: ارزیابی‌ها از دولت‌ مرکزی‌ عراق این است که بسیار خوب عمل‌ کرده است و با به دست آوردن موفقیت‌های مهم در تثبیت حاکمیت عراق و حفظ تمامیت ارضی و استقلال این کشور، در برابر دشمنان ملت عراق موفق نیز بوده است.

وی با اشاره به شکل‌گیری برخی تحرکات شیطنت آمیز در این کشور، تصریح کرد: مردم شریف عراق اعم از سنی و شیعه مراقبت کنند، بروز بعضی از کمبودها مصنوعی بوده و فراخوان تظاهرات خیابانی با تحریک گروهای خاص و بعضاً غیرمسلمان و نیز منفجر کردن خطوط انتقال برق ایران به عراق و خرابکاری های دیگر که در این راستا صورت می پذیرد، درپی آن است تا سخن از ناکارآمدی دولت مرکزی بگویند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هر انقلاب موفقی اینگونه جوسازی ها و کارشکنی ها را در برابر خود دیده است، تاکید کرد: ملت انقلابی عراق بایستی بیش از پیش از خود خویشتنداری نشان دهد و دولت مرکزی را در راه پیشرفت ها و فائق آمدن بر دشمنان یاری کند.

فیروزآبادی در پاسخ سوالی در مورد آینده سوریه گفت: بحمد الله دولت مرکزی سوریه جان دوباره‌ای به خود گرفته است و به پیروزی‌های مهمی در جبهه های مختلف نائل شده است.

وی افزود: حکومت سوریه نشان داد از استقامت لازم برخوردار است و قدرت حفظ منافع ملی و حدود قانون اساسی خود را داراست.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه ابرهای تیره دشمنی ها کم کم کنار می رود و سرو ریشه دار دولت بشار اسد سر بر می آورد، تاکید کرد: داعش و هم پیمانان آن در حال متلاشی شدن هستند و زیر چرخ های تحولات آینده حذف خواهد شد.

عضو شورایعالی امنیت ملی در ادامه با نگاه به تحولات یمن گفت: پیروزی از آن مقاومت در یمن خواهد بود و تحرکات مخالفین مردم یمن سرانجامی نخواهد داشت. هر چند گاهی با هزینه پول های میلیاردی و بسیج مزدوران دلاری خبرهایی درست می کنند ولی این تحرکات ریشه در زمین و در دل مردم یمن ندارد و طبیعتاً با همان سرعتی که پدید می آید از صحنه خارج خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحرین نیز خواست مردم در تکیه بر آرای ملت است و احترام به هر رأی برای هر نفر خواسته ای برحق، ماندنی و رشد یابنده است، تاکید کرد: بحرین نشان داده است که غیر قابل سرکوب است و دولت بحرین تا فرصت باقی است بایستی با نخبگان ملت به تفاهم رسیده و رهبران مردم را از بند آزاد سازد، تا تحولات بتواند مسیر مثبت خود را به نفع دولت و مردم بحرین طی کند.

انتهای پیام/