رئیس پیشین باشگاه بارسلونا هنوز به مبارزه با جوزپ ماریا بارتومئو ادامه می‌دهد و ادعا دارد او ارزش‌های تیم کاتالان را زیر سوال می‌برد.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مهر، خوان لاپورتا تکرار کرد از حمایت بارسلونا دست بر نمی‌دارد و نمی‌تواند بنشیند و تماشا کند که این تیم به قطر فروخته شود. وی که در انتخابات ماه اخیر این باشگاه در برابر بارتومئو شکست خورد، گفت مصمم است از این تیم برابر این فرد کاتالان (بارتومئو) حمایت کند.

وی همچنین گفت: در برابر سوء مدیریت این فرد دلایلی زیادی دارد از جمله این که او تبلیغات بازی را به قطر فروخته و بارسا اکنون در برابر تصمیمات یوفا دارد، ایستادگی می‌کند. این اشاره او به جریمه ۳۰ هزار یورویی بود که یوفا برای نصب پرچم کاتالان در انتهای بازی فینال لیگ در زمین، برای این تیم تعیین کرد.

این وکیل ۵۳ ساله افزود: ما دست بر نمی‌داریم و دلایل زیادی برای سوءمدیریت او هست. من به مبارزه ادامه می‌دهم زیرا به خاطر این آقای رئیس است که این باشگاه برای اولین بار در طول تاریخش با قانون روبه رو شده است.

وی ادامه داد: مبارزه می‌کنم تا این باشگاه به قطر فروخته نشود. مدل فعلی این باشگاه مطابق با روح ورزشی، اجتماعی و افتصادی نیست. من همان روز بعد از انتخابات هم گفتم دست از مبارزه برنمی‌دارم و با این تصور که بارسلونا بخواهد متعلق به هر کسی باشد، مبارزه می‌کنم. ما با این تفکر مقابله می‌کنیم.

لاپورتا در فاصله بین ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ رییس بارسلونا بود و در دوره او این تیم چهار بار لالیگا را برد و دو بار عنوان برنده لیگ قهرمانی را از آن خود کرد.

از شعارهای انتخاباتی خوان لاپورتا این بود که تلاشش را می‌کند تا نام یونیسف را بار دیگر در راس فعالیت‌های بارسا و روی لباس این تیم بنشاند. در زمانی که او ریاست این تیم را در اختیار داشت، برای نخستین بار در تاریخ این تیم توانست نام یونیسف را وارد این باشگاه کند.

انتهای پیام/م