روزنامه‌های اصلاح‌طلب طرح گرافیکی‌ یکی از نهادهای زیرمجموعه شهرداری تهران که در هیچ یک از بیلبوردهای شهر تهران نصب نشد را بهانه‌ای برای هجمه به شخص محمدباقر قالیباف قرار دادند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا روزنامه شرق روز پنج‌شنبه در گزارشی با استناد به یک طرح گرافیکی که در انتقاد به ورود فابیوس طراحی شده بود، مطالب تندی را علیه شهرداری تهران منتشر کرد.

پس از این گزارش، روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران جوابیه‌ای به دفتر این روزنامه ارسال کرد که این روزنامه اصلاح‌طلب، امروز شنبه آن را در صفحه اصلی خود چاپ کرد.

سازمان شهرداری تهران در جوابیه خود تصریح کرد که درخصوص ورود وزیر امور خارجه فرانسه به تهران هیچ بنر، پلاکارد و یا بیلبوردی در اماکن و جایگاه‌های متعلق به شهرداری تهران نصب نشده است و تصویر مورد استناد روزنامه شرق تنها یک طرح گرافیکی بوده که در هیچ نقطه‌ای از شهر هم نصب نشده است.

روابط عمومی این سازمان اضافه کرد که تصویر مورد استناد روزنامه «شرق» طرح گرافیکی برنامه اکران مستند «چند قطره خون» در فرهنگسرای انقلاب اسلامی بوده، مستندی که مجوز اکران عمومی از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی را هم داشته است.

طبق جوابیه‌ شهرداری تهران، فرهنگسرای انقلاب اسلامی یکی از فرهنگسراهای زیر مجموعه سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران است که مأموریت ویژه آن بسط فرهنگ انقلابی در میان شهروندان تهرانی است. طبعا برداشت سیاسی از تک‌تک فعالیت‌ها یا جزئیات محتوای برنامه‌های مراکز فرهنگی- هنری زیرمجموعه شهرداری تهران با هدف سیاسی جلوه‌دادن کلیت شهرداری، رفتاری غیرحرفه‌ای و دور از انتظار است.

پس از جوابیه شهرداری تهران به گزارش روزنامه شرق‌، رورنامه آفتاب یزد دیگر روزنامه اصلاح‌طلب، بدون توجه به جوابیه شهرداری تهران، موضوع طرح گرافیکی فرهنگسرای انقلاب اسلامی را دستاویزی برای رسیدن به مطامع سیاسی خود قرار داد.

این روزنامه امروز شنبه ۹۴/۵/۱۰ در گزارشی قالیباف را به کارشکنی متهم کرد و بسیاری از مسائل ریز و درشت شهرداری تهران را به رای نیاوردن وی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ مرتبط دانست.

آفتاب در گزارش خود می‌نویسد: شکست در مقابل حسن روحانی برای قالیباف هضم ناشدنی بود و گویی تلخی این شکست هنوز بعد از دوسال همچنان زیر زبانش است چراکه از فردای شکستش روزی نبوده است که دست به کارشکنی و سنگ اندازی در مقابله با دولت یازدهم نزده باشد.

آفتاب یزد همچنین در ادامه مدعی می‌شود: شهردار تهران در روز ورود لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه با همان ترفند قدیمی خود و با هزینه از جیب مردم دست به نصب بیلبوردها و پلاکاردهایی با محتوای خون های آلوده، و موضع گیری های فرانسه در مذاکرات و همچنین مواضع این کشور در منطقه و خاورمیانه زد.

این روزنامه اصلاح‌طلب ادامه می‌دهد: قالیباف تاب دیدن عملی شدن شعارهای رقیب سیاسی اش را ندارد و شهرداری تحت ریاستش را بسیج کرده است که بر دولت منتخب ملت بتازد حال چه تفاوتی می‌کند این جنگ نرم نافی منافع ملی باشد.


طرح گرافیکی که روی هیچ یکی از بیلبوردهای شهرداری تهران نصب نشد

گفتنی است شهرداری تهران طی روزهای اخیر بنرهای حمایتی از تیم مذاکرده کننده هسته‌ای کشورمان را به طور گسترده روی پل های سطح شهر نصب کرده است.

انتهای پیام/م