کشتارگاه مشترک شهرهای نطنز و بادرود با سابقه بیست ساله همچنان فاقد امکانات مناسب و لازم برای کشتار دام است و مهمتر اینکه در این مکان وضعیت بهداشتی همچنان که باید مطلوب نیست.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از نطنزنا، کشتارگاه مشترک شهرهای نطنز و بادرود با سابقه بیست ساله همچنان فاقد امکانات مناسب و لازم برای کشتار دام است و مهمتر اینکه در این مکان وضعیت بهداشتی همچنان که باید مطلوب نیست.

البته بعد از رسانه ای شدن وضعیت بهداشت این کشتارگاه و نحوه ذبح دام در این مکان اقداماتی از طرف شبکه بهداشت و شهرداری های نطنز و بادرود در این راستا انجام گرفت اما همچنان دامداران، قصابان و مسئولان محیط زیست از این اقدامات رضایت کامل ندارند.

یکی از قصابان منطقه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ذبح در این کشتارگاه زمان بندی شده و فقط بعد از ظهر ها از ساعت ۱۵ الی ۱۷ ذبح صورت می گیرد.

وی از وضعیت بهداشتی ابراز نگرانی کرد و گفت: مشکلات در این راستا همچنان پابرجاست.

یکی از صاحبان دام که به همراه قصاب به محل کشتارگاه آمده بود نیز گفت: این کشتارگاه در شان شهرستان نیست و بسیاری از امکانات را  ندارد.

وی از کشتار گاو با پتک ابراز نارضایتی کرد و افزود: این کار شاید از نظر شرعی مشکل نداشته باشد ولی دام بسیار اذیت می شود و در این مورد بهتر است از آویزهای برقی یا شوکر استفاده شود.

مسئول انجمن حافظان محیط زیست نطنز و بادرود نیز در گفتگو با نطنزنا اظهار کرد: با توجه به اینکه حضور روحانی و دامپزشک در این مکان ضروری است ولی در اکثر مواقع این دو در این مکان حضور ندارند و برکشتار نظارت نمی شود.

عبدالعظیم شکاری با بیان اینکه این کشتارگاه علی الظاهر زیر نظر شهرداری های نطنز و بادرود است گفت: وضعیت بهداشتی همچنان نامطلوب است و این مکان از نظر گرمایشی نیز با مشکل مواجه است.

در تصاویر زیر وضعیت نامطلوب کشتارگاه از نظر بهداشتی را مشاهده می کنید که یکسال پیش گرفته شده ولی همچنان این روند ادامه دارد و همچنین فیلمی را که قصاب ابتدا گاو را باپتک بیهوش کرده و بعد آن را ذبح می کند که البته روبه قبله بودن یا نبودن دام در این صحنه که یکی از شرایط ضروری و شرعی لازم الاجرا است کمی جای تامل دارد.

لینک دانلود فیلم

انتهای پیام/

  • س
  • س
  • س

انتهای پیام/م