رئیس‌جمهوری مذاکرات هسته ای و دستاورد آن را کاری پیچیده و بزرگ در تاریخ کشور دانست و اظهارداشت: تیم هسته‌ای ایران در این مذاکرات در برابر همه قدرت‌ها ایستاد و موفق شد از حقوق ملت ایران قدرتمندانه دفاع و پاسداری کند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در نشستی صمیمی با اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و خانواده های آنان، مذاکرات هسته‌ای و دستاورد آن را کاری پیچیده و بزرگ در تاریخ کشور دانست و اظهارداشت: تیم هسته ای ایران در این مذاکرات در برابر همه قدرت‌ها ایستاد و موفق شد از حقوق ملت ایران قدرتمندانه دفاع و پاسداری کند.

روحانی در این دیدار اظهارداشت: کار تیم هسته‌ای و دستاورد آن، نه تنها باعث غرور و افتخار ملت ایران، بلکه همه مومنین و دوستداران انقلاب اسلامی شد.
وی با اشاره به اینکه اعضای تیم هسته‌ای صرفا براساس وظیفه دینی و ملی در مسیری بزرگ گام نهادند، گفت: کار بزرگی انجام گرفت که باعث شادمانی ملت ایران شد و بی تردید ملت پشتیبان تیم هسته‌ای و فرزندان خود است.
روحانی با تقدیر از صبر و همراهی خانواده اعضای تیم هسته‌ای در روند طولانی مذاکرات اظهارداشت: روزهای بسیار سختی سپری شد، اما اعضای تیم هسته‌ای ما با تسلط بر فن مذاکره و اتکا به علم و دانش، شهامت، اعتماد به نفس بالا و توکل به خدا، دستاورد بزرگی را برای کشور رقم زدند.
رئیس‌جمهور همچنین تاکید کرد که حمایت‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، سرمایه برای موفقیت بود و موجب شد تا مذاکره کنندگان با قدرت بیشتری پای میز مذاکره از حقوق ملت بزرگ دفاع کنند.
پیش از سخنان رئیس‌جمهور، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، علی اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم هسته ای ایران سخنرانی کردند.
در این سخنان باردیگر تاکید شد که حمایت ها، تشویق ها و راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی از تیم مذاکره‌کننده به همراه پشتیبانی مردم، نقش اصلی در پیشبرد و موفقیت مذاکرات داشت.
نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به دستاورهای هسته‌ای، فنی، سیاسی و اقتصادی این مذاکرات، گفت: دستاورد اصلی این مذاکرات و موفقیت آن، این موضوع بود که نشان داد می‌توان با رویکرد اعتدالی نشات گرفته از فرهنگ اسلامی، ایرانی و تشیع، طرف مقابل را ناگزیر کرد که در مقابل موضع حق، سرفرود آورد.
ظریف وزیر امور خارجه نیز در این نشست با قدردانی از نقش ممتاز رهبر معظم انقلاب اسلامی در هدایت مذاکرات در مسیر درست و تأمین منافع ملی، تصریح کرد: صبر، ریزبینی و دقت، آینده نگری و کلان نگری رئیس‌جمهور زمینه‌ساز پیشرفت‌های راهبردی در این حوزه بود.
صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز با سپاسگزاری از رهبر معظم انقلاب اسلامی بخاطر هدایتگری‌ها و حمایت‌ها از تیم مذاکره‌کننده، خطاب به روحانی گفت: عقلانیت، حکمت، شجاعت و مسوولیت‌پذیری رییس‌ جمهوری ما را تا بالاترین مراحل مذاکرات پیش برد.
وی با ستایش از جدیت و توانمندی اعضای تیم هسته‌ای گفت: انتخاب تیم خوب و انسان‌های شایسته باعث شد تا این پرونده به خوبی و شایستگی به مقصد برسد.
عراقچی نیز در این نشست اشاره کرد که تیم هسته ای یک تیم یکدست و بدون حاشیه بود و همه صادقانه ، خالصانه و روان کار کردند و موفق شدند نقش هایی که به آنان واگذار شده بود را به خوبی ایفا کنند.
رئیس‌جمهور به پاس قدردانی از زحمات اعضای تیم هسته ای، هدایایی معنوی را به آنان اهدا کرد و در پایان نیز اعضای تیم هسته‌ای و خانواده ای آنان با روحانی عکس جمعی گرفتند.

انتهای پیام/م