آیا قطار ریل باس به سرخس باز می گردد؟/ جاده و راه آهن بین المللی سرخس در بدترین شرایط ممکن
آیا قطار ریل باس به سرخس باز می گردد؟/ جاده و راه آهن بین المللی سرخس در بدترین شرایط ممکن
قطار ریل باس (ویژه) سرخس در مهرماه سال گذشته به دلایل نامعلومی از ریل سرخس - مشهد برداشته شد و تاکنون نیز برنگشته است!

به گزارش نسیم سرخس، قطار سرخس – مشهد چند سال پیش  کار خود را جهت خدمات رسانی به مردم خطه مرزی سرخس آغاز کرد و مردم از این جهت احساس رضایت و خوشحالی  می کردند، چرا که از دست تصادفات وحشتناک جاده وحشت سرخس رهایی پیدا کرده بودند که پس از گذشت چند سال و قول های فراوان مسئولان مربوطه در راه آهن استان ریل باس به این مسیر اختصاص پیدا کرد ولی در کمال ناباوری این ریل باس به مکان دیگری انتقال داده شد و قطاری را به سرخس آورده اند که اکنون مردم احساس نگرانی می کنند.

 

به جهت درخواست خیل عظیم شهروندان سرخسی بابت پیگیری و کلافه شدن از وضعیت فعلی قطار سرخس به این موضوع مهم می پردازیم:

 

مردم سرخس پس از سال ها انتظار در اردیبهشت ماه سال ۹۲ چشمشان به جمال ریل باس روشن شد تا اینکه چند ماه بعد ریل باس در حالت چراغ خاموش به گفته مقامات آگاه و مطلع به یکی از استان های کشور جهت خدمات رسانی انتقال داده شد و گفته شده بود که برای تعمیرات رفته که به لطف خدا پس از پیگیری های رسانه ای، ریل باس مجددا به سرخس برگشت و در ریل مشهد – سرخس قرار گرفت ولی در مهرماه سال گذشته به دلایل نامعلومی این قطار از ریل سرخس – مشهد برداشته شد و تاکنون نیز برنگشته است!

 

حسین میرزایی شهروند سرخسی با انتقاد از وضعیت اسفناک قطار فعلی سرخس مشهد می گوید: واقعا جالب است هیچ کسی به فکر ما سرخسی ها نیست و مسولان راه آهن هم انگار نه انگار!! چرا به وضعیت قطار سرخس رسیدگی نمی شود؟ چرا ما باید تا مشهد و بالعکس داخل قطار فقط خاک بخوریم؟ چرا حق ما ضایع می شود؟

 

علی محمدی دیگر شهروند سرخسی نیز با اشاره به عملکرد ضعیف مسولان مربوطه در راه آهن اظهار کرد: چه دلیلی دارد ریل باس از خط سرخس برداشته شود و به بهانه تعمیرات در استان دیگری خدمات رسانی کند!! مگر ما سرخسی ها دل نداریم؟ مگر ما حق زندگی نداریم؟

 

وی می گوید: از فرماندار سرخس به جد می خواهیم تا تکلیف قطار سرخس را هر چه سریعتر روشن کند و جلوی اجحاف حق سرخسی ها را بگیرد و ریل باس دوباره در مسیر سرخس مشهد برگردد.

 

محمد نوری شهروند دیگری است که در این باره می گوید: چند بار ریل باس را آوردند و بردند و الان چند ماه است که آن را برده اند ولی از آوردنش خبری نیست و قطار فعلی با وضعیت بسیار افتضاحی می باشد چرا که آب سرد ندارد و تا مشهد به جای آب، فقط خاک نوش جان می کنیم و اینکه در این هوای بسیار گرم و طاقت فرسای سرخس و بین راه اصلا کولر ندارد و تا مشهد چند بار میمیریم و زنده می شویم انگار داخل کوره آجر پزی هستیم!!

 

شهروند دیگر سرخسی گفت: قطار سرخس دائما تأخیر دارد و متاسفانه هیچ کس هم رسیدگی نمی کند و ما از مسئولان مربوطه تقاضا داریم توجه بیشتری به قطار سرخس مشهد داشته باشند تا مردم از مسیر جاده به مشهد نروند و تصادفات کمتر شود.

 

حسین سنجرانی فرماندار سرخس نیز با انتقاد از وضعیت قطار فعلی سرخس مشهد گفت: در این خصوص  مکاتبات متعددی و همچنین شفاها با مدیرکل راه آهن استان انجام شده است.

 

وی افزود: پیش از این یک قطار ریل باس در اردیبهشت سال ۹۲ به این خط اختصاص داده شد اما بعد ازگذشت یک سال به علت نامعلومی از این خط  خارج و به استان دیگری برای خدمات رسانی انتقال داده شده است.

 

فرماندار سرخس ادامه داد: توجیه مسولان راه آهن استان این است که مردم سرخس از ریل باس استقبال نکردند و در این مسیر مقرون به صرفه نیست!! و به همین خاطر به منطقه دیگری انتقال داده اند.

 

سنجرانی بیان کرد: قرار بود تا فروردین ماه سال جاری ریل باس به سرخس باز گردد ولی متاسفانه راه آهن خلف وعده کرد و انشالله قرار است تا پایان هفته جاری ریل باس در مسیر سرخس مشهد قرار بگیرد چرا که یکی از مطالبات جدی مردم همین ریل باس می باشد که ما هم به جد پیگیر هستیم.

 

فرماندار سرخس با اشاره به فرارسیدن فصل گرما از وضعیت بسیار نامطلوب قطار مسافربری سرخس – مشهد گله مند شد و گفت: قطار اتوبوسی فعلی با وضعیت بسیار نامناسب از نظر سیستم های تهویه، سرمایشی و گرمایشی و فرسوده بودن واگن ها و ورود گرد و خاک، مشکلات تنفسی برای مسافران این خطه محروم و مرزی به دنبال دارد.

 

تلاش خبرنگار نسیم سرخس، برای پیگیری این موضوع با مسئولان راه آهن شهرستان نیز بی نتیجه ماند.

قطار ریرل باس سرخس

گزارش: مهدی علیمیرزایی

انتهای پیام/