نماینده مردم چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان امنیتی استان باید نسبت به این موضوع عکس العمل نشان دهند و با مسببان این امر برخورد شدید انجام دهند.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا سید محمد علی بزرگواری در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس در واکنش به برداشتن اجباری چادر داوطلبان خانم  کنکور سراسری تجربی در شهر یاسوج گفت:این حرکت در شان و غیرت مردم ما نیست و استاندار،معاون سیاسی امنیتی استاندار باید این موضوع را به جد پیگیری  و با عوامل این قضیه برخورد نمایند.

نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متولیان امنیتی و فرهنگی استان باید در این قضیه وارد بشوند وبرخورد های لازم را انجام دهند.

وی افزود: حجاب از عواملی است که باعث شد انقلاب و رهبری امام بوجود بیاید و برداشتن اجباری چادر خانم ها در جلسه کنکور برخورد با حجاب بود.

بزرگواری خاطرنشان کرد: مسوولان امنیتی استان باید نسبت به این موضوع عکس العمل  نشان دهند و این موضوع را ریشته یابی و با مسببان برخورد شدیدی انجام دهند.

وی در پایان به نقش معاونت فرهنگی وزارت علوم در برخورد با این اقدامات غیرفرهنگی اشاره کرد وگفت: معاونت فرهنگی وزارت علوم که از بچه های همین استان است باید نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و برخورد نماید.

گفتنی است برداشتن اجباری چادر خانم ها برای شرکت در کنکور سراسری رشته تجربی صبح روز گذشته(۲۲ خرداد) در شهر یاسوج  موجب نارضایتی داوطلبان از این اقدام غیرفرهنگی شد و این موضوع واکنش مسئولان مختلف را در پی داشته است.

این در حالی است که روز گذشته ابراهیم خدایی درتماس تلفنی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی  صبح زاگرس اظهار کرد:با توجه به گزارش منتشر شده توسط سایت خبری صبح زاگرس سالن آزمون شهید بهشتی مربوط به وزارت آموزش و پرورش بوده که این اتفاق در آن رخ داده است.

وی بیان کرد: در صورت صحت این موضوع مسئول حوزه این سازمان بر خلاف ضوابط این سازمان عمل کرده است.

خدایی عنوان کرد: سازمان سنجش و آموزش کشور این موضوع را به طور جدی پیگیری خواهد کرد و بر اساس ضوابط با مسئول مربوطه برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/م