جهانگیر الماسی با اشاره به تصویر ذهنی خود از بنیانگذار کبیر انقلاب و تأثیر از این شخصیت برجسته در زندگی‌اش گفت: یک بار زمانی که امام خمینی در قید حیات بودند به جماران آمدم و ایشان را دیدم و بار دوم در منزل آقای حجازی بود که محضر ایشان تلمذ کردم.

به گزارش نسیم سرخس به نقل از فارس، جهانگیر الماسی بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم تجدید میثاق هنرمندان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که در حسینیه جماران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام حسن خمینی برگزار می‌شد، اظهار داشت:‌ سخن گفتن در جمعی که همه همکاران هنرمندم در آن حضور دارند سخت است، ولی به عنوان فردی که با این انقلاب در عرصه فعالیت هنری پس از انقلاب به شکل حرفه‌ای حضور یافته‌ام در اینجا حاضر شدم.

وی با اشاره به تصویر ذهنی خود از بنیانگذار کبیر انقلاب و تأثیر از این شخصیت برجسته در زندگی‌اش گفت: یک بار دیگر زمانی که امام خمینی در قید حیات بودند به اینجا آمدم و ایشان را دیدم و بار دوم در منزل آقای حجازی بود که در محضر ایشان تلمذ کردم.

الماسی با بیان اینکه درک هویت انسانی یعنی عزت انسان‌ها، گفت: امام  با انقلاب خود عزت انسانی را به ملت ایران هدیه کرد، ولی ما چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم، مشارکت مدنی ما تحت انقیاد قدرت‌ها به شخصیت‌‌هایمان متأسفانه لطمه زده است. هرچند مردان بزرگی در تاریخ ما بوده‌اند، اما قدرت‌طلبان با حذف آنها اقداماتی را انجام دادند که ما در نهایت محلی از اعراب نداشته باشیم، ولی امام خمینی عزت را به مردم برگرداند.

این بازیگر تصریح کرد: امام با توجه به بطن و متن مردم مسئولین را به جایگاه‌هایشان راهنمایی کرد. او برای اولین بار به مردم عامی و عادی که مورد وثوق سایر مردم بودند جایگاهی داد که به نمایندگی در رهبری مردم مشارکت داشته باشند که این به درستی کار هوشمندانه‌ای بود.

وی به حادثه تلخ هفتم تیر اشاره کرد و در ادامه از اقدام امام در تربیت نیروهای برجسته و انقلابی گفت:‌ وقتی حادثه تلخ هفتم تیر رخ داد، گویی هیچ اتفاقی نیفتاده و بلافاصله این انقلاب عده‌ای دیگر را برای آن مسئولیت‌ها معرفی کرد، پس بنابراین پاسداشت این معرفت مهم‌ترین کاری است که می‌توان برای انقلاب انجام داد. این انقلاب از بطن مردم محروم بلند شد و ارزش‌هایمان هم همان ارزش‌ها است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با رهبری و فرماندهی مقام معظم رهبری که یک بار منجر به انقلاب اسلامی شد با راهنمایی‌های آیت‌‌الله خامنه‌ای استقلال استمرار یابد.

رسول نجفیان از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم با بیان اینکه آتش شیطانی در حال سیطره به دنیا است گفت: ما همه باید دست در دست هم با اتحاد پیش رویم و تلاش کنیم تا این آتش شیطانی از بین برود، زیرا هیچ فردی به سادگی به هدف خود نخواهد رسید.

وی در پایان گفت: انشاءالله انوار الهی به ما کمک می‌کند و هنرمندان دست در دست هم می‌دهیم و جنگ‌افروزانی که در جلوی دوربین با افتخار اقدام به بریدن سر می‌کنند را سرکوب می‌کنیم.

انتهای پیام/م