دفاع مقدس قطعه ای از عمل به قرآن و کتاب الله/ انشاالله فتح قدس نزدیک است/ خاطره خواندنی سردار از دیدار با حضرت امام (ره)
دفاع مقدس قطعه ای از عمل به قرآن و کتاب الله/ انشاالله فتح قدس نزدیک است/ خاطره خواندنی سردار از دیدار با حضرت امام (ره)
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دفاع مقدس قطعه ای از عمل به قرآن، کتاب الله، احادیث، درس گرفتن و عبرت از تاریخ است.

به گزارش اختصاصی خبرنگار نسیم سرخس، ششمین سالگرد تدفین شهدای گمنام سرخس و اولین یادواره سردار شهید سرخسی محمدمهدی خادم الشریعه عصر امروز (پنجشنبه) در فرهنگسرای بزرگ امام رضا علیه السلام سرخس به همت حوزه بسیج دانش آموزی ناحیه سرخس برگزار شد.

 

لباس رزم بر تن دارد، همچون مولای خویش امام خامنه ای «حفظه الله» که چفیه ی رزم بر گردن تزئینی دارد. استوار و پابرجا، با عشق و معنویت، یادگار جنگ با کوله باری تجربه و خاطرات همرزمان شهیدش.

 

شهرستان سرخس در ایام ماه شعبان المعظم میزبان سردار بسیجی علی فضلی است.

 

در فرهنگسرای بزرگ امام رضا علیه السلام و در کنار سه آلاله ی شهید شهیر سرفراز و در روزی که به نوعی حوالی سالگرد عروج آسمانی محمد مهدی خادم الشریعه از سرداران فاتح خرمشهر عزیز، افتخار حضور این عزیز را داریم.

 

جانشین فرماندهی بسیجیان کشور با دعای فرج آقا شروع کرد. با گلویی بغض آلود و درود و سلام به ارواح مطهر شهیدان و سلام ویژه ای به محضر شهیدان شهرستان و شهدای گمنام داشتند.

 

سردار رشید اسلام مرزبانی مردم سرخس را قدردان شد و جوانان جلسه را مخاطب خاص قرار داد.

 

درباره عملیات بزرگ فتح خرمشهر و اینکه این عزیزان باید هویت انقلاب و دفاع مقدس را درک کنند و بفهمند. دفاع مقدس قطعه ای از عمل به قرآن، کتاب الله، احادیث و درس گرفتن و عبرت از تاریخ است.

 

سردارعلی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ششمین سالگرد شهدای گمنام و شهادت محمدمهدی خادم الشریعه درباره عملیات بیت المقدس با بسجیان و پیشکسوتان جبهه درد و دل می کرد.

 

وی با تبیین ابعاد مختلف عملیات بیت المقدس و پیچیدگی ها و ویژگی های خاص این نبرد بزرگ و اشاره به فرموده حضرت امام (ره) که همه قبایل شیعه و سنی را به عنوان بسیج مردمی تحت ید واحده ی متوسل به قرآن و اهل بیت علیه السلام نام بردند، افزود: ید واحده یی که حضرت امام (ره) تشکیل دادند چون کار خدایی بود نتیجه داد.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور تاکید کرد: فرهنگ دفاع مقدس یک هدف و برنامه داشت و آن هم احیای نماز بود.

 

بزرگ بسیجی اسلام از رزم آوری، غیرت، مردانگی، ایثار و رشادت و گمنامی یاران رزمنداش گفت، از دلاورمردانی که سهم زیادی در دفاع مقدس داشتند.

 

از فرمانده تیپ ۲۱ امام رضا علیه السلام سردار خادم الشریعه که چگونه بین یگان های دشمن بعثی شکاف ایجاد کرد.

 

از امدادهای غیبی که باعث شکسته شدن ابهت دشمن شد تعریف کرد. از چگونگی تسلیم بعثی ها و ترس دشمن و لزوم اتحاد و همدلی همه در دفاع مقدس توضیح داد.

 

سردار هرچه گفت از مقاومت و شجاعت و درایت رزمندگان در مقابل دشمنان قسم خورده نظام و حفظ کشور تحت هر شرایطی خاطرات زیادی بیان کرد که درس است برای همه ما و مسئولان که آن ها تسلیم را نمی فهمند و مرگ با عزت را بهتر از زندگی با ذلت می دانستند.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور تاکید کرد: به والله اگر نبود امدادها وعنایات الهی، این پیروزی به دست نمی آمد که امام (ره) فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 

سردار فضلی ادامه داد: علت اینکه داعشی ها و تکفیری ها را ایجاد کردند این است که تاب وحدت شیعه و سنی را ندارند و به دنبال ایجاد شکاف و اختلافند؛ همین که مستکبرین دیدند که نیروهای نظامی و مردم با دعای خیر مردم و امام راحل با وحدت جنگ را به پیروزی رساندند، آنگاه دست به کار شدند.

 

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: امروز مردم شریف ما از آرمان ها و ارزش های خود دفاع می کنند علی رغم مشکلات، ای مسئولان از مردم غفلت نکنید؛ همین مردم فرزندانشان را فرستادند به جبهه که بیت المقدس ها را آفریدند و انشاالله فتح قدس هم نزدیک است.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور تصریح کرد: از فرزندانتان بپرسید شلمچه چیست؟ چه شده که مردم جای پای رزمندگان را می بوسند؟ این هوشیاری و عشق مردم ستودنی است و باید خادم مردم بود.

 

جانشین فرمانده بسیج مستضعفین کشور با نقل خاطره ای بیان کرد: در سال ۶۴ بعد از گزارش فرمانده وقت سپاه محضر حضرت امام (ره) رفتیم که ایشان فرمودند: عزیزان هر شب به دشمن حمله کنید، هر شب خواب را از چشم دشمن بگیرید و به دشمنان امان ندهید؛ آیا این فرمان امام (ره) مختص همه زمان است، غیر دستوری است که همه در حال حاضر هم باید مدنظر باشد.

 

سردار فضلی در پایان گفت: اگر امروز در پیچ تاریخی قرار گرفتیم و همه علیه ما ائتلاف کردند، جایی خلاف تدبیر مولایمان باشد، مردم اجازه نخواهند داد و فردای قیامت هیچ جواب نداریم اگر غفلت کنیم.

گزارش: قاسم یعقوبی

انتهای پیام/ب