لبخند به غیرقانونی‌ترین نظام بازرسی در کشور
لبخند به غیرقانونی‌ترین نظام بازرسی در کشور
بعد از 12 سال ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی ها و قلدر مآبی‌های آمریکا در موضوع حق مسلم هسته‌ای ایران، لبخند به غیرقانونی‌ترین نظام بازرسی در کشور از تأسیسات هسته‌ای و غیر هسته ای، غیر قابل پذیرش و درصورت عملی شدن و توافق نهایی می تواند استقلال، امنیت و تمامیت ارضی کشور را در برنامه ای به مخاطره بیندازد.

به گزارش نسیم سرخس، بعد از ۱۲ سال ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی ها و قلدر مآبی های آمریکا در موضوع حق مسلم هسته ای ایران لبخند به بی سابقه ترین و غیره قانونی ترین نظام بازرسی در کشور از تأسیسات هسته ای و غیر هسته ای، غیر قابل پذیرش و درصورت عملی شدن و توافق نهایی می تواند استقلال و امنیت و تمامیت ارضی کشور را در برنامه ای به مخاطره بیندازد.

 

شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست، بدون ساز و کار و برنامه ای غنی سازی این حق، عقیم است.

 

و وقتی جان کری و اوباما اعتراف کردند فناوری در وزن و ژن جوانان ایرانی است، نتانیاهو گفت می توان کاری کرد که آنها به خلبانی بدون هواپیما تبدیل شوند، سال ۸۲ وقتی طرف های غربی و اروپایی راضی شدند (در وین و ژنو) ۱۲۰۰ کیلو گرم اورانیوم ۵/۳ درصد به روسیه برود و پس از غنای ۲۰ درصدی به فرانسه برای تبدیل به سوخت شود و مجدد به ایران باز گردد عنوان می شد که تضمینی برای بازگشت اورانیوم غنی شده و تبدیل شده به سوخت مورد نیاز کشور نیست و سانتریفیوژها با امید و تدبیر مسئولین وقت درحال چرخش بود، این درحالیست که ایران با عضویت آژانس بین المللی انرژی اتمی، معاهده ی منع گسترش تسلیحات هسته ای NPT را امضاء کرده و طبق تعهد، حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را داراست و درصورت اتمام سوخت راکتور اتمی تهران که سابقاً از آرژانتین خریداری می شد و تولید کننده رادیو داروها و تأمین کننده سلامتی بسیاری از بیماران خاص است، اخلاق و عمل مدعیان حقوق بشر را حقیقتی پارادوکس نما، نمایان می کند.هرچند فرهنگ حیوانی و شیطانی آنها در تکه تکه کردن کودکان غزه و یمن هویدا است.

 

سوای متن مبهم و چند پهلوی معاهده ژنو که سنگینی کفه برد آن به نفع بدخواهان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی است و بیانیه ی سوئیس و عدم ضمانت اجرایی و حقوق آن ابهام در بازه زمانی رفع کامل تحریم ها که مدنظر دیپلماسی کشور است  در تریبون ها و فکت شیت تقدیمی به کنگره، اسرائیل و اعراب صراحتاً اعلام کردند که تحریم های مرتبط با هسته ای تعلیق می شود، امکان دروغ گویی، فریبکاری، حیله و ترفند و نیرنگ را برای مسلسل به دستان جنایتکار غربی بازگذاشته، از سوی طرفین مذاکره کننده با برداشت ها و اظهار نظرهای متفاوت در داخل کشور و متضاد از جانب رقیب و حریف بیرونی مواجه شده است به طوری که طرفین مذاکره صحبت ها و توضیحات یکدیگر را دارای برد، مصرف داخلی در کشورشان می دانند که واقعیت ها پنهان می مانند.

 

و سوای همه این قیل و قال ها و ابهامات، نظرات و انتقادات که شاید علت آن نبود یک فکت شیت مدون اعلامی به افکار عمومی جامعه است و برنامه های گام به گام ۵ طرف تیم مذاکره گر ایرانی، هر روز از این باغ بری می رسد و ظاهرا جزئیات مورد بحث و اختلاف از کلیات و اولیات مذاکره و معاهده بسیار مهم تر می نماید.

 

مباحث حقوق بشر درایران به اتهام حمایت ایران از تروریزم، نبود سیستم دموکراتیک در کشور، اتهام و دخالت ایران در عراق، سوریه لبنان و یمن، شاید انتخابات آتی دهم مجلس شورای اسلامی، دخالت در تعیین صلاحیت غرب باوران و نظارت های بین المللی بر انتخابات به گفته آنها غیر دموکراتیک در کشور! آزادی زندانیان سیاسی و سران فتنه و هزاران بهانه دیگر که استارت آن پرونده هسته ای کشور بوده است، اجماعی همه گیر علیه انقلاب و ارزش های دینی و مکتبی اسلامی ایجاد کند.

 

مقام معظم رهبری فرمودند:  آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند و آمریکایی ها عهد شکن هستند. فرمایشاتی که نشان دهنده عمق نگرانی ایشان درمورد آینده مذاکرات و بصیرت و شناخت جامع معظم له از خباثت و بازی شطرنج استعماری آمریکایی است.

 

چه طور می شود به آمریکا، اسرائیل، آل یهود و دنیا پرستان اروپایی اعتماد کرد که برای یک دلار در منطقه حمام خون به راه انداخته اند. تنها راه مقابله با آنها مقاومت است و فرمول دیگری وجود ندارد.

 

اقتصاد مقاومتی و توجه به داشته های داخلی با همدلی و هم زبانی می تواند کشور را از گردنه های پر پیچ و خم نجات دهد و طوری نباشد که دشمن فکر کند ما همه چیز و همه مشکلات داخلی را به این موضوع یعنی هسته ای پیوند زده ایم.

 

در سال دولت و ملّت، همدلی و هم زبانی که فرماندهی کل قوا فرمودند ما محرمانه نداریم و در دوره های قبل مذاکره کنندگان ایرانی حاضر بودند مذاکرات مستقیم از صدا و سیما پخش شود، مذاکرات محرمانه معنا ندارد و اکنون شاهد بی پشتوانه ترین و بی اساس ترین تهدید ها علیه ایران در طول تاریخ استکباری آمریکا هستیم و این واقعیتی است، سگی که زیاد پارس می کند گاز نمی گیرد چون می ترسد.

گزارش: مهدی یار معصومی – نسیم سرخس

انتهای پیام/ب